alexa metrics

banner536

Yangın ve sel mağdurları için yardım kampanyası başlatılıyor

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, yangın ve sellerden zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatılacak.

GENEL 13.08.2021, 09:50 13.08.2021, 10:02
Yangın ve sel mağdurları için yardım kampanyası başlatılıyor

Türkiye'de yangın ve sel afetlerinden zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Türkiye'de yakın zamanda yaşanan yangın ve seller ile bundan sonra meydana gelecek benzeri afetler sonrasında uygulanmak üzere, genel hayatı olumsuz etkileyen şartların iyileştirilmesine katkı sağlaması amacıyla insani yardım kampanyası başlatılacak.

Bu kapsamda koordinasyonu sağlamak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı görevlendirildi.

Kampanya kapsamında, valilikler, belediyeler ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca toplanan yardımların aktarılması ya da gerçek ve tüzel kişilerce doğrudan bağış yapılması amacıyla kamu bankaları veya özel bankalar nezdinde açılacak özel hesaplar, AFAD Başkanlığınca duyurulacak.


Yorumlar (21)
Kemal 6 ay önce
Ben vergilerimi düzenli veriyorum. O vergileri 5li çeteye değil de sel-yangın mağdurlarına dağıtsın lütfen hükümetimiz
Trabzon 61 6 ay önce
Somali ye 30 Milyon dolar ver
Vatandaş İban gönder ohhh ne ala...
Mehmet 6 ay önce
Kardeşim Türkiye eski Türkiye değil.Bolgesel bir güç.Abd Rusya Çin den sonra dünyanın süper gücü.Elbette sadece kendi halkımıza değil Asya,Afrika hatta Avrupa da yardıma muhtaç ülkelere yardım ederiz.
insan 6 ay önce
böyle olaylarda devlet muhtaçlıktan değil ülkesinin insanları empati yapsın ve birlik olsunlar diye böyle şeyler yapar. kaç kişi en fazla ne kadar gönderir? veya sizce bu yeter mi de iban veriyolar diye ağlıyorsunuz?
Yavuz 6 ay önce
Help Turkey etiketine soruşturma açan Ankara Savcılığı umarım uyumuyordur
doğan yıldız 6 ay önce
uçaklardan birini satsanız iban a gerek kalmaz.
Davut 6 ay önce
Sevr anlaşmasından sonra siyasal islamcıların bir başka utanç vesikası olarak tarihe geçti bu karar.
Akif Hasan Başakoğlu 6 ay önce
Tam bir chp zihniyetii suçlaması..Yardımlaşmak kötü bir şey mi? Hükümetimiz zorda olan bir Allah'ın kulunu mağdur etmemiştir.Herseyi devletten beklememek lazım.Milletce yardıma ihtiyacı olanlara elbet yardım ederiz.Biz büyük ve güçlü bir ülkeyiz.Tek millet tek bayrak tek vatan uğruna canını verir bu ülkenin yeri geldimi insanı
Vatandaş 6 ay önce
Ibanmi verilecek? Vatandaşa vatandaş yardim edecekse boyle bir cumhurbaskanina ihtiyac yok
nuri 6 ay önce
birisi adlı fanatik kardeşim. Merkelin 10 tane uçağı yok, Almanyada her ihaleyi de aynı kişiler almıyor, Almanya sokaklarını mülteciler doldurmadı. Almanyayı örnek alacaksan bunları örnek al. Bitirdiniz ülkeyi
ZAZA 6 ay önce
@birisi almanya da yaşıyorum iban filan paylaşılmadı yalan yazma
birisi 6 ay önce
koskoca almanyada aynı şekilde bir ay olmadı iban paylaşıldı orda da afet olmuştu ama orda sorun olmadı çünkü ordakiler sizin gibi nankör insanlar değil
asım 6 ay önce
biz her türlü yardımımızı yaparız da. yangınlar için yardım isteyeni hain ilan eden değil miydi bunlar? iban istemek devleti aciz göstermez mi?
her ülkeye milyonlarca dolarlık camiler, vatandaşın açken ellere yardımlar hangi müslümanlıkta var? Allahtan korkun.
Nihat 6 ay önce
Anlamıyorum "ben sel felaketiyle malımı mülkümü kaybetmek istiyorum "deyip dere yatağının ortasına apartman dairesi diken birine neden yardım edilir.
antikus 6 ay önce
aynen öyle dogaya tecavüz etmeye kalk !! sonra tabiat ana seyini kesip eline versin sonra feryat et yok öyle yagma , dediginiz gibi dere yatagi!! senin elin yataginda ne isin var bence doga namusunu koruyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@