7m


7m

hyundai

Tüketici güven endeksi mayıs ayı verileri açıklandı

Tüketici güven endeksi, mayıs ayında yüzde 3,6 düşüş yaşadı.

GENEL 21.05.2021, 13:33
Tüketici güven endeksi mayıs ayı verileri açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mayıs ayına ilişkin tüketici güven endeksi verilerini açıkladı.

TÜİK ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası iş birliğiyle yürütülen Tüketici Eğilim Anketi sonuçlarından hesaplanan, mevsim etkilerinden arındırılmış tüketici güven endeksi, mayısta bir önceki aya göre yüzde 3,6 azaldı. Nisanda 80,2 olan endeks, mayısta 77,3'e düştü.

Geçen 12 aylık döneme göre mevcut dönemde hanenin maddi durumu endeksi nisanda 64 iken mayısta yüzde 3,8 azalarak 61,5'e geriledi.

Gelecek 12 aylık döneme ilişkin hanenin maddi durum beklentisi endeksi nisanda 81'di, bu ay yüzde 5,5 azalışla 76,6 olarak belirlendi.

Nisanda gelecek 12 aylık döneme ilişkin genel ekonomik durum beklentisi endeksi 82,9 iken mayısta yüzde 4,9 gerileyerek 78,8 oldu.

Geçen 12 aylık döneme göre gelecek 12 aylık dönemde dayanıklı tüketim mallarına harcama yapma düşüncesi endeksi geçen ay 92,2 seviyesindeydi. Endeks, bu ay yüzde 0,7 azalışla 92,2 olarak kayıtlara geçti.


Yorumlar (3)
Vaybe 1 yıl önce
İsviçre alpleri de müthiş zorlu bir coğrafya orada adamlar dağlardan tren yolu raylar inşa etmiş ve tren yol almış, acaba orda da yetkililer 'bu şehre ihanettir uygun değildir' demiş midir, demiş ise İsviçre geri mi kalmış gelişmemiş midir, vay be
Ömer Faruk Atmış 1 yıl önce
Usta efendi, hafif raylı sistemi en son konuşacak, yorum yapacak sensin. Sen önce şu şoförlerine bir çeki düzen ver. Milletle milletin karısıyla kızıyla nasıl muhatap olacaklarını öğret. Sömürdüğün kesimin hakkını savunacaksınız tabi. Oraya gelen iki emniyet müdürü, iki vali ile toplantı yapan kendini bişe zannediy. Hadi oradan.
Şeyda 12 ay önce
Trabzon'a uygun da cebine degil

Gelişmelerden Haberdar Olun

@