7m


7m

hyundai

Trabzonlu isimden flaş iddia! Tansu Çiller yeni parti mi kuracak?

Trabzonlu İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın çarpıcı bir iddiada bulundu.

GENEL 06.02.2022, 09:12
Trabzonlu isimden flaş iddia! Tansu Çiller yeni parti mi kuracak?

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Trabzonlu Koray Aydın, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Eski başbakanlardan Tansu Çiller'in yeni bir parti kuracağı iddiaları hakkındaki soruya, "Böyle bir partiyi kurmak istiyorlar ve bol vaatlerle insanları çekmeye çalışıyorlar. Bu partinin görev alanı, tek hedefi sadece İYİ Parti'dir, yüzde yüz böyledir, bunun şüphesi yok" yanıtını veren Koray Aydın, "Tansu Çiller, AK Parti'den oy koparan İYİ Parti'nin oylarını kırmaya çalışmak için Erdoğan tarafından görevlendirilmiş, “İYİ Parti'nin bulunduğu yerde ne yapabilirsen kardır” anlayışıyla iktidar tarafından desteklenen, maddi imkanları iktidar tarafından sağlanan bir proje kişisidir" diye konuştu.

Koray Aydın, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

- Kuracağı parti de böyle bir projenin partisidir. Ama şu anda parti kuracak zemini inşa edemedi çünkü görüşme yaptığı insanların yüzde 97'sinden karşılık alamıyor. Bu bakımdan, parti  kursa bile sadece genel merkezi olan bir tabela partisi gibi olur.

- Şu anda siyasi alanda boşluk yok, Tansu Çiller'in de itibarı yok, ciddiye alan da yok. Biz de parti olarak ciddiye almıyoruz. Ben bu konuyu takip ediyorum, gördüğüm kadarıyla; sıfır diyecektim ama iyi bir rakam olur, ekside.

- O şu anda Recep Tayyip Erdoğan'ın emir eri pozisyonunda biridir, siyasal görevi Tayyip Erdoğan'ın verdiği görevdir. Benim tavsiyem; boşuna bu işlerle uğraşmasın, evine gitsin, evinde otursun, onun Türkiye'de artık yapacağı bir şey de kalmamıştır.

- Böyle ısmarlama kişilerin, Cumhurbaşkanı'ndan destek alarak siyaset yapmalarına payanda olacak insan sayısı kalmadı, oradan bir parti çıkmaz, konuşmaya bile gerek yok.

"ORTAK ADAY" AÇIKLAMASI

CHP ve İYİ Parti'nin oylarının toplamının, AKP ve MHP'nin çok üstünde olduğunu söyleyen Koray Aydın, "Aradaki fark gittikçe açılıyor. Bizim yaptırdığımız araştırmalarda da iki partinin toplamı 43-45 bandına ulaşmış vaziyette ve daha buna katılanlar olacak" şeklinde konuştu.

"Toplumun kabulü olabilecek bir aday etrafında birleşildiği taktirde -bu konuda bir zorluk olacağını da düşünmüyorum- Millet İttifakı seçimi çok rahat kazanacaktır" diyen İYİ Partili Aydın, iki ittifak arasında aranın açıldığı bir süreci yaşadıklarını söyledi. (Sözcü)


Yorumlar (6)
Ersan 4 ay önce
İyi de sevgili Koray, İP’te MHP’yi bölmek ve AKP’den oy kapmak için kurulmadı mı? Bir siz akıllısınız ya!.. Yavuz vekilinize yapmadıkkarı hakaret kalmayan HDP ortaklığında kalmanız herşeyi izah ediyor.
Mantıksız 4 ay önce
2001 Yılında Amerikalıların katkılarıyla kurulan AKP, miyadını doldurmuş olacak ki, Tansu “Sister” gibi çakma bir Türk’ü, malum, kendisi çok sadık bir Amerikan Vatandaşıdır, İktidar yapmak istiyor. Ha gayret “Uncle Sam” ( Sami Amca ), başaracaksın !
erol kunter 4 ay önce
Abd den ya da Batıdan icazet almak 150-200 yıldır yürürlükte de senin partinin de hangi manda kararının ürünü olduğunu anlamak için o parti dışında bir kafada olmak gerekiyor. Siz kendinizi bağımsız ve milli olarak düşünmeye devam edin ey gafiller. Batı işbirlikçileri ve uşakları sizi..
Ali KAYA 4 ay önce
Olabilir. İsmini de MİADI GEÇMİŞ KOKONALAR PARTİSİ(MGKP) koysun.
Bu ne şimdi 4 ay önce
Koskoca ülkücü Koray Aydın chp vasıtasıyla hdpkk nın ortağı olmuş memleketin altını oyuyorlar. Öte yandan pkkya İstanbulu teslim eden ve ingilizle iş pişiren İmamoğluna kol kanat geriyorlar. Çıkmış bir de konuşuyor. Vah ki vah.
Salih 4 ay önce
benim eski genel başkanındır kendisi meral akşener yarısı etmez çillerin hani dönse ama geç kaldı bence

Gelişmelerden Haberdar Olun

@