banner556

Terör sevici futbolcu kaçtığı Almanya'da tutuklandı

PKK'ya verdiği destekle bilinen futbolcu Deniz Naki Almanya'da tutuklandı.

GENEL 24.12.2020, 11:31
Terör sevici futbolcu kaçtığı Almanya'da tutuklandı

Türkiye'de Gençlerbirliği ve Amedspor formalarını giyen ve terör örgütü PKK'ya verdiği destekle bilinen futbolcu Deniz Naki Almanya'da tutuklandı. Türkiye'de futboldan men edilen ve "Türkiye'de ırkçılığa maruz kalıyorum" diyerek Almanya'ya kaçan Naki, uyuşturucu satıcılığı ve haraç isteme suçlarından ceza evine gönderildi.

Oynadığı futboldan çok terör örgütü PKK lehine yaptığı açıklamalar ve katıldığı eylemelerle bilinen futbolcu Deniz Naki, Almanya'da uyuşturucu satıcılığı ve haraç isteme suçlarından dolayı tutuklandı.

Alman Welt haber sitesi, PKK'ya verdiği destek sonrası "Türkiye'de ırkçılığa maruz kalıyorum" diyerek Almanya'ya kaçan Naki'nin önce gözaltına alındığını ve uzun süre gözaltında kaldıktan sonra tutuklandığını yazdı.

Almanya'da Aachen Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada Naki'nin, birkaç aydır gözaltında tutulduğu da söylendi.

Terör sevici futbolcu kaçtığı Almanya'da tutuklandı

ANKARA'DA SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

Türkiye'de ilk olarak 2013 yılında Gençlerbirliği forması giyen ve birçok kez terör örgütü propagandası yapmaktan ceza alan Deniz Naki, bu süreçte sosyal medya hesaplarından yaptığı terör örgütünü öven paylaşımları yüzünden Ankara'da saldırıya uğramıştı.

PEŞMERGE KIYAFETİYLE NEVRUZ KUTLADI

Gençlerbirliği ile yolları ayrılan ve bir süre kulüpsüz kalan Deniz Naki, daha sonra Amed Sportif Faaliyetler ile anlaştı. Burada terör örgütüne verdiği desteği sürdüren futbolcu, 2016'daki Nevruz kutlamalarına peşmerge kıyafeti ile katılmıştı.

Terör sevici futbolcu kaçtığı Almanya'da tutuklandı

YGP'YE DESTEK

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyon yaptığı Afrin'deki YPG'li teröristlere destek çıkan Naki, Almanya'nın Köln şehrinde yapılacak mitinge herkesi sosyal medyadan davet etmişti.

FUTBOLDAN MEN EDİLMİŞTİ

Deniz Naki, 2018 yılında Amedspor forması giyerken ayrımcılık ve ideolojik propaganda yaptığı gerekçesiyle TFF'den 3 yıl 6 ay sahalardan men cezası almış, cezası 3 yılı aştığı için ömür boyu futboldan men edilmişti.

Yorumlar (5)
Deliveli 1 ay önce
Daha düne kadar CHP bu zibidiyi savunuyordu....ha noldu...sol kafanın özgürlük bekçisiydi....Turrruup sıkayım sizin özgürlüğünüze....
endo2861 1 ay önce
dönüste trt ye söylesi yapar yada haburdan girerse memlekete hükümet erkani davul zurna ile karsilar.perver babalarida konser verir.
Kenan 1 ay önce
Bikaç güne özür dileyip bakan olarak çıkartırlar onu
Kaptan 1 ay önce
Endo rumuzuyla yazan fukara, senin Devlet işlerine aklın ermiyor anlaşılan burnunu bu işlere sokma başka şeylere yorum yap...
endo2861 1 ay önce
kaptan senin aklinin erdigi belli dünkü yediginizi cabuk unutmussunuz.Ha birde hocaniz vardi fetös müydü neydi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@