alexa metrics

banner536

banner572

Salih Cora: "Belli ki sizin için İMF defteri kapanmamış"

Milletvekili Cora, muhalefet sıralarına yüklendi

GENEL 27.11.2021, 15:16
Salih Cora: "Belli ki sizin için İMF defteri kapanmamış"

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonundaki bütçe görüşmeleri Cumhurbaşkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, MİT, Savunma Sanayi Başkanlığı, Millî Güvenlik Sekreterliği, Strateji Bütçe Başkanlığının 2022 yılı bütçe görüşmeleri ile tamamlandı.

Bütçe görüşmelerinde söz alan Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, muhalefet sıralarına yüklendi.

Salih Cora: "Belli ki sizin için İMF defteri kapanmamış"

MUHALEFET YÜKSEK FAİZİ SAVUNUYOR

Muhalefetin siyaseten izlediği yol haritasının doğru olmadığını vurgulayan Cora, muhalefet partisi Milletvekillerine, "Siz, gördüğüm, izlediğim kadarıyla yüksek faizi savunuyorsunuz, kiminiz; IMF reçetelerini önümüze koyuyorsunuz veya popülist söylemlerle siyaset alanını çıkmaza sürüklüyorsunuz, savunma sanayisinde yatırım hamlelerimizden geri dönmemizi İstiyorsunuz, terörle mücadeleden vazgeçmemizi istiyorsunuz; açık açık bunu ifade ediyorsunuz." dedi.

TÜRKİYE'NİN BEKASI MUHALEFETİN UMRUNDA DEĞİL

"Tezkereye 'hayır' diyerek esasında bu ülkenin bekasını tehlikeye atan adımlar atıyorsunuz." diyerek muhalefeti eleştirmeye devam eden Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Cora, "Akdeniz'de münhasır bir ekonomik bölgemiz umrunuzda değil, siz diyorsunuz ki özetle: 'Uçağı Fransa'dan, Heronları İsrail'den, silahları Amerika'dan, tankları Almanya'dan alın ama arkadaşlar, biz artık bu yaklaşımlara, bu zihniyete prim vermiyoruz, kulak asmıyoruz. Yerli ve millî savunma sanayimizi güçlendirmeye devam edeceğiz, yerli ve millî sondaj gemilerimizde tespit ettiğimiz doğal gazı ekonomimize kazandıracağız, yerli arabamızı banttan indireceğiz, ithalat kalemlerimizi azaltacağız, nükleer enerji santralimizi ve yenilenebilir enerji kaynaklarını hayata geçirip enerjideki dışa bağımlılığı da ortadan kaldıracağız." ifadelerini kullandı.

Salih Cora: "Belli ki sizin için İMF defteri kapanmamış"

AK PARTİ GÜÇLÜDÜR, AK PARTİ DİMDİK AYAKTADIR

Cora, AK Parti'nin 19. yıllık iktidarı boyunca birçok badireyi atlattığının altını çizdi. Büyük ve Güçlü Türkiye hedeflerinin yaşanan saldırılar ile bir süre engellediğini ancak AK Parti'nin güçlü ve de dimdik ayakta olduğunu vurguladı.

Milletvekili Cora, "Geçmişte bunların her birini denediniz, ülkemiz bunlardan zarar görmüştür; e-muhtırayla denediniz, kapatma davasıyla sindirmek istediniz, Gezi'yle korkutmak istediniz, 6-7 Ekim olaylarıyla yaktınız, yıktınız. Ardından başarılamadı, 17-25 Aralık kumpasıyla millî iradeyi ortadan kaldırmaya, 15 Temmuz hain darbe girişimiyle bu ülkeyi yıkmaya çalıştılar. Hendek-barikat terörüyle kötülüğün envaiçeşidini sergilediniz, bölücülüğün envaiçeşidini sergilediniz; başaramadınız. Ambargolarla, manipülatif, spekülatif kur saldırılarıyla diz çökertmek istediler, bunu denediler, yine başaramadılar, yine başaramayacaklar. Tüm bunlar elbette hedeflerimizi yakalamamıza belirli bir süre engel olmuştur, bunun farkındayız ama dimdik ayaktayız. Çünkü biz gücümüzün farkındayız, çünkü arkamızda koskoca bir başarı hikâyesi var. Başarıyı ve gücü yönetecek ve bunu en iyi şekilde koordine edecek liderimizle 2023 seçimlerinde de zafer inşallah bizim olacaktır, Cumhur İttifakı'nın olacaktır." ifadelerini kullandı.


Yorumlar (9)
Davut 2 ay önce
Geçen hafta heyet gönderdiniz ve reddedildiniz. Hala konuşuyorsunuz. % 36 vergi zammı geldi hiç mi ayna yok
DOST 2 ay önce
cora Size kimse pkk mücadeleyi bırak dıyemez olayları saptırmayın ulke değerleri satıldı endı urettiği birşey kalmadı ıçın iç ve dış borc aldı başını gıdıyor carı açık ve garantı kopru havaalanlarını bahsetmıyelım bu garıplerın mazlumların bu ulkede nefes alamıyacak duruma geldi
İsiyin 2 ay önce
Türkiye'nin gelecek 50 yılını ecnebilere sattınız. 15 Temmuz'dan sorumlu tuttuğunuz BAE'den bile 10 milyar dolarlık "yatırım" aldınız. kim bilir neleri satacaksınız. Varlık Fonunda ne kaldıysa artık... İMF'den borç alanda çok savunduğunuz Demokrat Parti Menderes hükümeti idi. Mandacı dediğiniz muhalefetin savunduğu siyasi görüş ise Osmanlı borçlarını ödemiştir. açtığınız yol İMF yolu size ait. İMF şunlara satacaksın dese onu yapıyor hükümetler siz İMF demeden satıyorsunuz. Tank Palet bile gitti. Bankalar, Limanlar, Köprü Otoyollar... Şeker fiyatları bile uçtu. Şeker Fabrikalarını sattınız. Tekel, Seka gitti. Enkaza çevirdiniz ülkeyi... Merkez Bankası rezervi eksiye düştü. 10 milyon Suriyeliyi Türk çocuğunun rızkı ile beslediniz.... Devam bu millet bunu hakediyor. Dolar 13 tl olsaydı CHP zamanında kim bilir neler yapardınız...
antikus 2 ay önce
aselsanin araplara satildigini veya peskes cekildigi söyleniyor!! eger bu haber dogru ise sayin cora hangi yüzle halkin karsisina cikacak?? tamda atip tuttugu gibi askeri elektirik sanayinin satilmasi gündenmeyken iyi konustu isterseniz daha dün yunana ucaklarini gönderen hainlere neyin karsiligi aselsan gibi ülkenin gölz bebegini peskes cekiyorsunuiz??
cemil 2 ay önce
trafiğe çözüm üret bırak boş lafları...chp yi...
Fırtına. 2 ay önce
imf ye borç bitmiş.Devlet hükümet dururken.Chp lileri ziyaret ediyorlar.Kemal bey acilen merkez bankasını kontrole gidiyor.Dolar üzerinden sömürü sistemi chp iktidarı döneminde başlayan bir sistem.Bugün bunu sorgulayanlar biraz araştırsınlar.Erdoğan ben haraç vermem diyor bilgisizler battık bittik diyor.savunduğunuz parti bu sisteme evet demiş.az uyanık ve araştırıcı ol.Erdoğan bugün imf yi nasıl bitirdiyse merkez bankasındaki o yapılaşmayı bitirmeye çalışıyor.Çoğu vatandaşımız tc merkez bankası bizim bankamız değil.Adının başında TC bulunmasına rağmen.
Fatih 2 ay önce
IMF ye borç bitti ama adamların dövizinin kölesi olduk.
Hüseyin 2 ay önce
Peki bu borçlar kime yapılmış katara en sonunda ne vereceksiniz onuda bir zahmet yazın
O k u r 2 ay önce
Sayın Cora, muhalefetin bu gün istediklerini AKP'den önceki iktidarlar yapmıştı. Ama o zamanlar ekonomi çok kötüydü. Dolar AKP'den önceki 20 yıl içinde 7000 kat artmıştı. AKP ile geçen dönemde sadece 8 kat arttı. Muhalefet gene de eski yönetim şeklini iyisi diyor... Hafıza insan olan için lazımdır. Belalardan korur. Hafızası olmayan tolumlar beladan kurtulamaz...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@