Orman yangınlarında son durum! 132 yangından 125'i kontrol altında

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Son 5 günde 132 yangından 125'ini kontrol atına aldık" dedi.

GENEL 02.08.2021, 13:13
Orman yangınlarında son durum! 132 yangından 125'i kontrol altında

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Son 5 günde 132 yangından 125'ini kontrol atına aldık, 7'si devam ediyor. Ayrıca 78 de kırsal yangına teşkilatımız müdahale etti." dedi.

Pakdemirli, Tunceli Hozat'taki yangının kontrol altına alındığını söyledi.

Pakdemirli sözlerini şu şekilde sürdürdü: 

"Isparta'da Sütçüler mevkisinde 11.30 sularında bir yangın daha çıktı. Ona da hemen 1 uçak, 15 arazöz, 200'ün üzerinde personel sevk ettik, çalışmalara başladık. Yangınlara 16 uçak, 9 İHA, 51 helikopter, 1 insansız helikopter, 850 arazöz, 150 iş makinesi ve 5 binin üzerinde personelle müdahalemiz devam ediyor."
 

Orman yangınlarında son durum! 132 yangından 125'i kontrol altındaTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Kemal 2 ay önce
Canla başla çalışan, hayatlarını riske atanlardan Allah razı olsun. Siyasiler de hatalarını kabul etsin, daha çok yatırım yapsınlar bu işe. Ülkede başıboşluk var
Turgay 2 ay önce
16 uçak ne iş?
Garip38 2 ay önce
Gündemi takip etmeden bodoslama yorum yapmaya dalarsan UFO görmüş masum köylü gibi aval aval bakarsın
antikus 2 ay önce
Yunanistan, başka bir yardım talebi gelirse de göndermeye hazır olduğunu belirterek Türkiye’den teşekkür dışında olumlu bir yanıt gelmediğini aktardı.

"TEKLİF HALA GEÇERLİ"

BBC Türkçe’den Stelyo Berberakis’in haberine göre, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye’deki yangınların yayıldığı 29 Temmuz’da "Yunanistan’ın yangın söndürme faaliyetleri için her türlü yardımı vermeye hazır olduğunu" belirterek, "Yunan hükümeti, ülkede çıkan yangınlara rağmen Türkiye’den talep geldiği anda Yunan itfaiye ve kurtarma birimlerinin yardıma gönderilmesi teklifinin halen geçerli olduğunu" açıkladı.

Yunan basınında yer alan haberlerde havadan söndürme araçlarının yetersiz kalması üzerine Türkiye’nin Rusya, Azerbaycan, Ukrayna ve İran gibi ülkelerden yardım talebinde bulunduğu, ancak Yunanistan’dan gelen teklifleri yanıtsız bıraktığına dikkat çekildi. BUNUN NE DEMEK OLDUGUNU ANLAYAN VARSA ACIKLASIN BIR ZAHMET

Gelişmelerden Haberdar Olun

@