alexa metrics

banner536

banner572

Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti! Oğuzhan Asiltürk kimdir?

Siyasetçi Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti.

GENEL 01.10.2021, 10:03 01.10.2021, 10:18
Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti! Oğuzhan Asiltürk kimdir?

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti.

86 yaşındaki Asiltürk 14 Eylül'de zatürreye bağlı nefes darlığı şikayetiyle hastaneye kaldırılmıştı.

Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Asiltürk’ün vefat haberini “Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı muhterem büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk beyefendi Hakk'ın rahmetine kavuştu... Mekanı cennet, makamı a'li olsun.. Milli Görüş camiamızın başı sağolsun…” ifadeleriyle duyurdu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, yol arkadaşımız ve dava adamı Oğuzhan Asiltürk ahirete irtihal etmiştir. Milletimizin ve camiamızın başı sağolsun. Mekanı cennet, makamı âli olsun" ifadelerini kullandı.

OĞUZHAN ASİLTÜRK KİMDİR?

25 Mayıs 1935'te dünyaya gelen Oğuzhan Asiltürk İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde eğitim aldı.

Serbest Müşavir Mühendislik, 14 ve 15. Dönem Ankara; 19, 20 ve 21. Dönem Malatya milletvekiliği ile İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları yaptı. MSP Davası sebebiyle bir yıl gözaltında kaldıktan sonra yargılandı ve beraat etti. 10 yıl süreyle siyasetten yasaklandı.

1987 Anayasa referandumu ile yasağının kalkmasının ardından ilk kongrede Refah Partisi'nin genel sekreterliğine seçildi.

Saadet Partisi'nin kurucuları arasında yer alan Asiltürk, Necmettin Erbakan'ın ölümünün ardından Saadet Partisi'nin Yüksek İstişare Kurulu başkanlığına seçildi.


Yorumlar (2)
AHMET BULUT 4 ay önce
ALLAH RAHMET EYLESİN MAKAMI CENNET OLUR İNŞALLAH
MUSTAFA 4 ay önce
ALLAH cc rahmet eylesin kıbrıs gazisi milli mücahid AMERİKAYA ALDIRMADAN BAKANLIK YAPAN BÜYÜK DAVA ADAMI.MAKAMİN ALİİ MEKANIN CENNET OLSUN inşaELLAH

Gelişmelerden Haberdar Olun

@