Normale dönen ülkede vakalar yeniden patladı!

İsrail'de koronavirüs vakalarında artış.

GENEL 23.06.2021, 09:26
Normale dönen ülkede vakalar yeniden patladı!

Koronavirüs salgınıyla mücadelede büyük ölçüde kontrolü sağlayan İsrail'de, 125 kişide yeni vaka tespit edilmesiyle 2 ayın rekoru kırıldı. Vakalardaki artışın Hindistan'da tanımlanan Delta varyantı kaynaklı olduğu ifade edildi. Başbakan Naftali Bennett, vatandaşları zorunlu olmadıkça yurt dışına seyahat etmemeleri konusunda uyardı.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının yeniden artışa geçmesi nedeniyle İsraillilerden zorunlu olmadıkça yurt dışına seyahat etmemelerini istedi.

Tel Aviv yakınlarındaki Ben Gurion Havalimanı'nda incelemelerde bulunan Bennett, burada yaptığı açıklamada, İsrail'de artan Kovid-19 vakalarına ve alınacak önlemlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İsrail'de günlük vaka sayılarında kaydedilen artışı "salgında yeni dalga" olarak değerlendirdiklerini belirten Bennett, Kovid-19 Kabinesi kuracaklarını duyurdu.

Ben Gurion'daki herkesin maske takacağını ve yurt dışından gelenlerin tamamına Kovid-19 testi yapılacağını kaydeden Bennett, İsraillilerden zorunlu olmadıkça yurt dışına çıkmamalarını istedi.

Yurt dışından İsrail'e dönüş veya yurt dışına çıkış konularında değişikliğe gidebileceklerini ifade eden Bennett, 12-15 yaş grubundaki çocuklara da Kovid-19 aşısı olmaları çağrısı yaptı.

AKTİF VAKA SAYISI ARTIYOR

Aşılama sayesinde salgını kontrol altına almayı başaran ve şubat ayından bu yana Kovid-19 önlemlerinin gevşetilmeye başlandığı İsrail'de, 19 Nisan'da açık alanlarda, 15 Haziran'da da bazı istisnalar hariç kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırılmıştı.

Ancak vaka sayılarının yeniden artışa geçtiği İsrail'de dün 125 Kovid-19 vakası tespit edilmiş ve bu son 2 ay içinde ülkede görülen en yüksek günlük vaka olarak kayıtlara geçmişti.

Sağlık Bakanlığının verilerine göre, İsrail'de görülen yeni vakaların yüzde 70'i ilk olarak Hindistan'da tanımlanan Delta varyantı kaynaklı.

Ülkede 6 Haziran'da 216'ya kadar düşen aktif vaka sayısı, son günlerdeki artışla 434'e yükseldi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Ali KAYA 2 ay önce
Kısa sürede aynı aynı duruma geliriz. Gerçi müzikçilere getirilen engel sayesinde virüsün yayılması engellenebilir.
Kemal 2 ay önce
Bizde 5000, israilde 125. İsrail patladıysa biz ne olduk? Aşılanma artarsa sayılar 1000in altına düşer. Ölüm olmaz. İsrailde ölüm var mı? Yok. Aşı korur
Hasan Usta 2 ay önce
Mevlam Kudret sahibidir O her şeye Kadir dir.
trabzonlu 2 ay önce
YAKINDA BİZDE YAŞICAZ MİLLET SEVİNİYOR HERYER AÇILDI DİYE AMA KİMSE FARKINDA DEĞİL EKİMDEN SONRA BAŞLAR YASAKLAR DİYE
YALI 2 ay önce
YASAKLAR KALKTI PARA GÖZ PATRONLAR GÖZÜ DOYMAZLAR SEVİNİR

Gelişmelerden Haberdar Olun

@