Maskeler ne zaman kaldırılacak? Bilim Kurulu üyesi tarih verdi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, "Temmuz'da maskeler çıkarılabilir" dedi.

GENEL 09.12.2020, 23:38
Maskeler ne zaman kaldırılacak? Bilim Kurulu üyesi tarih verdi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, konuk olduğu programda "Maskelerden ne zaman kurtuluruz?" sorusuna yanıt verdi. Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgiler doğrultusunda Türkiye'nin yüzde 60'ının Nisan'a kadar hızlı bir şekilde aşılanacağını belirten Kara, "Temmuz'da maskeler çıkarılabilir" dedi.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ateş Kara, milyonların merak ettiği "Maskelerden ne zaman kurtulabiliriz?" sorusuna yanıt verdi.

"TEMMUZ GİBİ MASKELERDEN KURTULABİLİRİZ"

Temmuz ayı gibi maskelerin çıkarılabileceğini dile getiren Prof. Dr. Ateş Kara, "Bizim planlarımıza, gelecek aşının dağılımına ve Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgilere baktığımızda, Türkiye'nin yüzde 60'ı hızlı bir şekilde Nisan'a kadar aşılanacak. Kendi aşımızın da devreye girmesiyle bu rakam daha da yukarı çıkacak. O zaman Türkiye'de genel anlamda bizim Haziran-Temmuz gibi rahatlamamız söz konusu olabilir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6)
BenDeniz 1 ay önce
Hangi bilim kurulu??? tayyip ne derse o!!!
Haktan şaşmaz 1 ay önce
Reis diyeceksiniz.sayın cumhurbaşkanımız diyeceksiniz.Sanki babasının oğlu "tayyip"miş. Onun adini ağzınıza alırken besmele ćekin diyeceğim ama siz onuda bilmezsiniz
Vatandaş 1 ay önce
Tayyip kadar taş düşsün başına
KALYONCU 1 ay önce
Palavra bakanı daha açıklama yapmadı
Hüseyin 1 ay önce
2022 ye kadar devam böyle söyleyipde milleti rehavete kaptırmayın
mehmet 1 ay önce
Prof. Dr. Ateş Kara :Cok iddalisin daha tam tesekullu asi bulunmamis sen maskeden kurtulma tarihi ve tahmini yapiyorsun..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@