banner556

KTÜ’de hasta yakınından malzeme isteme devri bitti

KTÜ’de hasta yakınından malzeme istenmesiyle ilgili yeni gelişme.

GENEL 26.11.2020, 14:29
KTÜ’de hasta yakınından malzeme isteme devri bitti

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde hasta yakınlarından ameliyatta kullanılacak bazı malzemelerin dışarıdan temini isteniyordu.

Son olarak dün Haber61’e konuşan hasta yakını babasının ameliyatında kullanılacak olan malzemeyi dışarıdan almaları gerektiğinin kendilerine söylendiğini açıklaması bu durumu yeniden gündeme getirdi.

Hastane yetkililerinden edinilen bilgiye göre ise yeni başhekimin göreve gelmesi ile yapılan görüşmelerle hastanede malzeme temini sorunu ortadan kaldırıldı. 

Konuda bahsi geçen hasta için kullanılacak malzemenin ise ihale sürecinde olduğu, hastane envanterine henüz geçmemesi ve hasta için aciliyeti olması nedeniyle hasta yakınından böyle bir talepte bulunulduğu belirtildi.

Haber61 – Haber Servisi - 

KTÜ’de hasta yakınından malzeme isteme devri bitti
 

Yorumlar (5)
davut 2 ay önce
18 yıldır iktidara oy veriyorsun Trabzon halkı. Sonucunda senden hastaya takacakları borunun parasını istiyorlar. Aklı olana mesaj çok.
Ümit ... 2 ay önce
Haklısınız. Yakın zamanda bulunamadığı için aracılarla yurt dışından istenen sıradan ilaçlar, sabahın köründe randevu sırası kapmak için çekilen eziyetler, eczane ve hastane kuyrukları, hastanede rehin tutulan hasta veya meftası, pislik içindeki sözüm ona hastanelerden mesaj alınmış olmalı ki halkımız tercihini yapıyor. Bunlara da nankörlük iyi niyetli olmasa gerek.
MİSAFİR 2 ay önce
E TAMAM ONU DİYORUZ İŞTE. İHALEDE KİMSE SİZE TEKLİF ATMIYOR ÖDEME YAPMIYORSUNUZ. HALİYLE DIŞARDAN İSTİYORSUNUZ İSTEYECEKSİNİZ DE BİŞEY DEĞİŞMEYECEK
Cevo 2 ay önce
Farabi hastanesi ben bildim bileli ekonomik olarak kötü durumda neden bu şehrin ileri gelenleri bu işe el atmaz anlamıyorum parayı profesörlere yedirene kadar tıbbi ekipman ve malzeme alın gariban sağlıkçılara da az zam yapın duyduğumuza göre hastanenin zarar etmesindeki asıl neden profesörlerin aşırı yüksek maaşları
Eko 2 ay önce
Polikliniklerde kullanılan peceteleri dr. Ların aldığını biliyorum. Çoğu ilac ve medical magzemeler zaten yok. Bunu hekes biliyor ben bunu bire bir yasadım. Trabzona Şehir hastahanesi yapacağına Farabi hastahanesi modern bir duruma getirilsin hatta yeni bir farabi yapılsın. Bu şehre daha doğru bir yatırim yapılmış olur. Tabi hastahane yonetimi de çok iyi olacak cok iyi denetlenecek. Bizin hastalarımızın dönüp dolasıp gideceği hastahane FARABİ hastanesindir bu iyi biline.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@