Kripto parayla hacca gidilir mi? Nihat Hatipoğlu böyle cevap verdi

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu tv programında kendisine yöneltilen "Kripto parayla hacca gidilir mi?" sorusuna böyle cevap verdi.

GENEL 14.04.2021, 21:06
Kripto parayla hacca gidilir mi? Nihat Hatipoğlu böyle cevap verdi

Ramazan ayının bir klasiği olan Nihat Hatipoğlu'nun programına sosyal medya fenomeni Selçuk Büyük, sorduğu kripto para soruyla damga vurdu.

Büyük, Hatipoğlu'na "Kripto parayla hacca gidebilir miyim?" sorusunu sordu. Hatipoğlu, "Uzak durulması konusunda tavsiye ediyorum. Çünkü olmayan bir para var ortada. Ama haramdır da demiyorum" yanıtını verdi.

Selçuk Büyük, her Ramazan ayında yayınlanan 'Nihat Hatipoğlu ile İftar' programında sorduğu soruyla sosyal medya gündem oldu.

Selçuk Büyük, "Kripto paralardan kazanılan paralarla hacca veya umreye gidebilir miyim?" sorusunu sordu. Hatipoğlu'da "Uzak durulması konusunda tavsiye ediyorum. İçinde olmamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü olmayan bir para var ortada. Endişeliyiz bu konuda. Ama haramdır da demiyorum" şeklinde yanıt verdi.

MUSTAFA KARATAŞ'A DA SORU SORMUŞTU

Selçuk Büyük, daha önce de ilahiyat hocası Mustafa Karataş'a "Camiye dolar bağışlasam dolar arttıkça sevabım artar mı?" sorusunu sormuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Trabzonlu 6 ay önce
Bak hoca diyanet başkanına sormuşlar başkanım ev alacağım faiz harammıdır. Diyanet işleri başkanı açıklama yapar devlet bankalarından alırsan helal özel bankalardan alırsan haramdır. Sende yuvarlak cvp verdin. Doğru yaptın senin için gantepte senin için üniversite yapıldı beş koltuğa birden bakıyorsun.. Bence doğru cvp verdin..
Davut 6 ay önce
2021 yılında konuşulan konuya bak. Millet uzaya giderken biz kripto para ile hac yapılır mı diye konuşuyoruz
Oktay 6 ay önce
Artık Insan gerçekten,yazacak kelime bulamıyor.Hadi Kripto Para işini anladım.Dolar çkınca Sevabım artar mı nedir?Gözünüzü seveyim,etmeyin gitmeyin.Islam Dinimizi bile kendinize benzettiniz.
Ebubekir Hamza 6 ay önce
Nihat nakitoğlu cevap vermiş. Bak buradan söylüyorum bütün din adamları imamlar hafızlar neyse aldığınız maaş ve para nın hesabını ahrette vereceksiniz Allahın dinini para ile sayamazsınız Allahın dininden ğeçinemezsiniz bu ğönül işidir hz Muhammet sav maaşmı alıyordu sahabeler maaşmı alıyordu ilk ezanı okuyan Bilal haveşi ikramiye mi aldı maaşmı ğeçinmek için Allahın dinini mi buldunuz Allajçhın dini olmasa, açmı kalacaktınız olmaz para ile iş oldumu yanlış konuşmaya mevki makam peşinde koşturmaya başlarsın birilerinin kölesi olursun adam diyor çocuğu hafız yaptım erkenden eli para tutsun diye anladınız benden uyarması. Nihat a ğelince onun hiç şansı yok bence Allah affetsin ıslah etsin
ibraam 6 ay önce
Bu nasıl din, bu nasıl din adamlığı, 1,400 yıldır hala orucu neyin bozduğunu, abdestin nasıl alınacağını, haramın ne helalin ne olduğunu çözemediler.
mehmet 6 ay önce
Kripto parayla hacca gidilir mi? Sorusuna cevap verene bak !!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@