Kripto Faruk'un babası konuştu! "Son zamanlarda biraz durgundu"

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in babası konuştu: "Son zamanlarda biraz durgundu"

GENEL 23.04.2021, 20:43 23.04.2021, 21:11
Kripto Faruk'un babası konuştu! "Son zamanlarda biraz durgundu"

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in 391 bin kişiyi 2 milyar dolar dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçması gündeme bomba gibi düştü.

Oğlunun büyük vurgunuyla ilgili konuşan baba Zülküf Özer, "Bize gideceğini söylemedi, biraz durgundu. 'Ufak tefek sorunlarım var dua edin, kendime bir ortak bulabilirim hayırlısı olsun' dedi" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılığını yapan Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in babası Zülküf Özer konuştu.

Oğlunun büyük vurgunuyla ilgili konuşan baba Zülküf Özer, "Vallahi benim televizyonlardan haberim oldu ama dün bütün televizyonlar geleceğini söylüyor. Ben kendisiyle ne görüştüm ne de konuştum. Beni aramıyor. Ben hiç ihtimal vermiyorum, inanamıyorum. Kendisi bizimle yaşıyordu ama annem 100 yaşında olduğu için pandemi sebebiyle çok gelip gitmiyordu" dedi.

"UFAK TEFEK SORUNLARIM VAR DUA EDİN"

Lüks hayatı ve reklamlarında oynattığı ünlü isimlerle de ismi anılan Fatih Özer ile ilgili babası, "Bu olay olmadan önce bir pazar günü bize iftar yapmaya gelmişti; ancak hiçbir şey söylemedi ya da herhangi bir eşyasını almadı. Bize gideceğini söylemedi, biraz durgundu, 'ufak tefek sorunlarım var dua edin, kendime bir ortak bulabilirim hayırlısı olsun' dedi" ifadelerini kullandı.

31 MİLYON LİRASINA EL KONULDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Faruk Fatih Özer'in Türkiye bankalarındaki 31 milyon lirasına da el konulduğunu açıkladı.

ŞU ANA KADAR 62 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarlık kripto para dolandırıcılığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bu sabah operasyon düzenledi. İstanbul merkezli 8 ilde 78 kişinin yakalanması için düzenlenen operasyonda şu ana kadar 62 kişi gözaltına alındı.

KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILDI

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Arnavutluk'a kaçan kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 22.04.2021 tarihi akşam saatlerinde Genel Müdürlüğümüze kırmızı bülten talebinin iletilmesi üzerine İnterpol nezdinde işlemler derhal başlatılmış ve 23.04.2021 tarihi saat 10.00 itibariyle kırmızı bülten çıkarılmıştır" denildi.

NE OLMUŞTU?

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Fatih Faruk Özer'in 2 milyar dolarlık vurgun ile yurt dışına kaçtığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Avukat Abdullah Üsame Ceran'ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sunduğu suç duyurusunda, Koineks Teknoloji AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer'in sahip olduğu şirket tarafından 20 Eylül 2017'de kurulan Thodex isimli kripto para borsasında, yaklaşık bir haftadır banka hesaplarına para çekme hususunda aksaklık yaşandığı, sürecin, borsanın tamamen işleme kapanmasıyla devam ettiği vurgulanmıştı. (Habertürk)Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
Bilenbiri 6 ay önce
Paranı ne idüğü belirsiz yere yatır kısa yoldan köşe ol,
eeee...batınca nerde bu devlet. Narası at...!
Yürüyün gidin...ahmak çok...!
Aks 6 ay önce
Adam devletin vekilinin oğluyla uydurmuş milleti
Davut kazancı 6 ay önce
Camur zihniyeti akp düzeni böyle işte
Murat 69 6 ay önce
millet böyle saflığa devam ettiği sürece bunlar bizi daha çok dolandırır
Mantıklı 6 ay önce
Ben öyle durgunluğa kurban olurum :-))))
oflular 6 ay önce
at yalanı öpsünler inananı. tüm aile birleşmiş sahtekar oğullarını aklama peşinde. zengin olma hayaliyle nice insanlar perişan oldu, ne kadarı umrunuzda acaba?
Selim 6 ay önce
Bu kadar işlere kalkışan genç adamın babası, bütün bunlar olurken hiçbirşey duymamış, hayret. Bu servetin içindeki oğlunu görememiş demek. İsin içinde çok işler var da, du bakalım ne çıkacak.
Fakirzade61 6 ay önce
Bende epey zamandır durgunum.Param yok ve beş parasızım.Bende kaçsam işe yararmı aca...
Nadir 6 ay önce
Para içindeki durgunlukla parasız durgunluk arasında çok fark var kardeşim. Esas hazine sensin bilene...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@