7m


7m

hyundai

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili net konuştu!

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili ilk kez bu kadar net konuştu: "İttifak kabul ederse aday olurum"

GENEL 14.12.2021, 22:12
Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili net konuştu!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili ilk kez bu kadar net konuştu.

Kılıçdaroğlu, "İttifak kabul ederse Cumhurbaşkanı adayı olmamda bir sorun yok. İttifak liderleri bu konu hakkında hiç konuşmadık. Eğer ki ittifak kabul ederse Cumhurbaşkanı adayı olmaktan gurur duyarım. Akşener, Başbakanlığa yakışır. Deneyimi vardır. Bakanlık da yapmıştır." dedi.

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Haber Global ekranlarında yayınlanan Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programına konuk oldu. Gündemdeki konularla ilgili çok önemli açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığına da değindi.

"ORTAK KARAR ALMAMIZ LAZIM"

İttifakın onayı halinde aday olabileceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "İttifak kabul ederse Cumhurbaşkanı adayı olmamda bir sorun yok. İttifak liderleri bu konu hakkında hiç konuşmadık. Eğer ki ittifak kabul ederse Cumhurbaşkanı adayı olmaktan gurur duyarım. Bir araya gelip oturup karar vermemiz lazım. Biz demokrasiyi savunuyoruz. Karşı tarafta otoriter sistem var." diye konuştu.

"AKŞENER'E BAŞBAKANLIK YAKIŞIR"

Akşener'e başbakanlığın yakışacağını belirten Kılıçdaroğlu, "İttifakın kendi içindeki özel görüşmeleri kamuoyu ile paylaşmak kolay değil. Akşener, Başbakanlığa yakışır. Deneyimi vardır. Bakanlık da yapmıştır. Yetkilerin bir kişide toplanması asla ve asla doğru değildir. Evde eşimizle, çocuklarımızla bir karar alırken konuşuruz. Köyde muhtar ve ihtiyar meclisi var. biz koskoca devleti bir kişiye teslim ettik. Temel ve köklü bir krizimiz var aslında. Devletin bütün kurumlarda ciddi çürümeler. Parlamenter sistemin güçlenmesi lazım. Şu anda milletvekilleri ne yapıyor? Bir soru önergesi veriyorsunuz, Bakan soru sordunuz diye sizi mahkemeye veriyor veya hiç cevap vermiyor. Meclis Başkanı da yukarıdan talimat gelmeden konuşmam diyor. Hangi milli iradeden bahsediyoruz? İradesi ipotek altında vesayet altında olan bir parlamento. Bütün yetkileri olduğu gibi devrettik. Biz geldiğimizde bu yetkileri devredeceğiz. Demokratik yetkilere saygınız varsa parlamentoya yetkileri teslim edersiniz." şeklide konuştu.


Yorumlar (10)
Garip38 6 ay önce
Dört gözle bekliyoruz sayın Kılıçdaroğlu, bakalım adaylığını açıklayabilecekmisin
sefer kocabaş 6 ay önce
senden başkan olmaz kılışdar senin yüzünden devlet zorda dolar aldı başını gitti dış güçlere destek vermesen teröristlerle birlikte olmasan ekonomi düzelir bi de başkan olacakmış ülke batar ülkeyi dış güçlere teslim eder yazıklar olsun
Hasan 6 ay önce
Sefercim ben kılıçdaroğlunu da erdoğanı da beğenmiyorum. İkisine de oy vermem. Bu arada sen bu dış güçler olayına çok kaptırmışşsın kendini. Dış güçler hep vardı, hep olacak. Mücadele edemiyorsan başarısızsın. Şizofren olmuşsun sen kardeşim. Geçmiş olsun
insan 6 ay önce
senden iyi çoban olur
Aslı 6 ay önce
Seni cumhurbaşkanı yapacağız herkes görecek
Vatandaş 6 ay önce
Bu adamın tek Allah bir dediğine inanırım. O da doğru konuştuğu için değil, doğru olduğu için.
Gazipaşalı 6 ay önce
Bu ülkede temiz insanların yaşamaya sevilmeye hakkı yok sayın kılıçtaroğlu yolsuzluk talan ve altı ay önce 34 tl olan ayçiçek yağını 120 tl olmuş bunları yapsaydı bu yorum yazan trollerin ve şakşakçıların sevgilisi olurdu..
Kemal Serin 6 ay önce
Bu aday olsun eşek gibi anırırım
ekko 6 ay önce
temiz dürüst ileri görüşlü ve vatansever bir insan. feraset sahibi demokratik halkını seven ülkenin birlik bütünlüğünü koruyacak bir lider. savunma sanayiini ayağa kaldıracak ülkemizi egemen güçlerle baş edebilecek bir seviyeye çıkaracak başkomutan. libyada suriyede azerbaycanda mavi vatan akdenizde milli çıkarlarımızı koruyup kollayacak vatan evladı. tüm desteğimiz kılıçdaroğlunun arkasında. doları düşüreceğine inancımız tam. cumhurbaşkanlığı adayı olmalı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@