Kendisini büyüten dedesini öldürdü "Küfretti, ellerimle boğdum" dedi

Konya'da tartıştığı dedesini boğarak öldüren torun Mustafa Kahraman'ı, dedesinin tırnaklarındaki DNA örneği ele verdi.

GENEL 08.04.2021, 13:59 08.04.2021, 14:02
Kendisini büyüten dedesini öldürdü "Küfretti, ellerimle boğdum" dedi

Konya'nın Sarayönü ilçesindeki evinde 2,5 ay önce ölü bulunan Ahmet Kahraman'ın (68), yapılan otopsisinde tırnaklarının altında bulunan DNA'nın torunu Mustafa Kahraman'a (30) ait olduğu ortaya çıktı.

Polisin gözaltına aldığı Kahraman, suçunu itiraf etti.

Bipolar bozukluğu olan Mustafa Kahraman ifadesinde, "Dedemi ittirince yere düştü. Yerde bana küfretti, ellerimle boğarak öldürdüm" dediği öğrenildi.

Kahraman, mahkemece tutuklandı.

Olay, 25 Ocak'ta Sarayönü ilçesi Yukarı Mahallesi'nde meydana geldi.

Ahmet Kahraman'dan haber alamayan yakınları eve geldi.

Evin salonunda hareketsiz halde bulunan Kahraman'ın, gelen sağlık görevlilerince yapılan kontrolde hayatını kaybettiği belirlendi.

Evde yapılan incelemenin ardından Konya Şehir Hastanesi'nde yapılan otopside Ahmet Kahraman'ın boynunda kırıklar oluştuğu tespit edildi.

Başlatılan çalışmada polis ekipleri, torunu Mustafa Kahraman'ın olay günü Ahmet Kahraman'ı ziyaret ettiğini belirledi.

Karaman'ı araştıran polis, annesinin küçükken soba zehirlenmesi sonucu öldüğünü, babasının ise intihar ettiğini öğrendi.

Bipolar bozukluğu olduğu da ortaya çıkan Mustafa Kahraman'ın ilaç kullandığı tespit edildi.

Ailesini küçük yaşta kaybeden Mustafa Kahraman'a dedesi Ahmet Kahraman ile babaannesinin baktığı belirlendi.

 Polis, incelemenin ardından Mustafa Kahraman'ın ifadesine başvurdu, bu sırada DNA örneği de alındı. 

TIRNAKLARDAKİ DNA ELE VERDİ

Konya Adli Tıp Kurumu'nca düzenlenen raporda, Ahmet Kahraman'ın tırnaklarının arasında boğuşma sırasında olduğu belirlenen torunu Mustafa Kahraman'a ait DNA tespit edildi. Raporun ardından salı günü Konya Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Mustafa Kahraman'ı gözaltına alındı. 

'KÜFREDİNCE BOĞARAK ÖLDÜRDÜM'

Konya Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Mustafa Kahraman, suçunu itiraf etti.

Kahraman'in ifadesinde, "Babaannem hastanede yatıyordu. Durumunu öğrenmek için dedemin evine gittim. Dedem bana ‘neden bizi bırakıp gittin’ diyerek kızmaya başladı. Bize sahip çıkmadığını söyledim. Hataları yüzünden evden ayrıldığımı söyledim. Bu sırada bana küfür ve hakaret etmeye başladı. Ben de dedemi ittirince yere düştü. Yerde bana küfretmeye devam edince ellerimle boğarak öldürdüm" dediği öğrenildi.

İfadesinin ardından dün Sarayönü Adliyesi'ne sevk edilen Mustafa Kahraman, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Yorumsuz Yorumcu 6 ay önce
Azmi Bey ağzınıza sağlık... Trabzon’un bunca sorunu varken gündem değiştirip daha doğrusu gündem değiştirmeye çalışıp sorunları görmezden gelmek dışında başka işleri yok ne yazıkki. Ayrıca dikkatimi şu çekti ki; Sezgin Mumcu’nun il Başkanı olduğunu da sizden duyduk şimdi... Bizler İl Başkanı Selahattin Çebi zannediyorduk... Demek ki kendi piar çalışmasını yapmak için size sataşmış... Çok görmeyin Mumcu’da açığını böyle birilerine saldırarak gidermeye çalışıyor... Malum il Başkanı olduğunu bile bilmiyorduk.... Uzun lafın kısası işsizliğe, ekonomiye, enflasyona, fındık fiyatlarına, şehirdeki çarpık kentleşmeye, Yomra’daki meclis üyelerinin Yomra’da hizmet sunulmaması için gösterdiği çabaya ve bunun gibi birçok soruna cevap bulsunlar... Bizler artık sıkıldık... Çünkü sorunların üstünü kapatmak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar... Bu yorumu okuyan arkadaşlar haksızsam lütfen yazın... Fakat yazarken bir anlık da olsa siyasi düşüncelerinizin etkisi altında kalmadan yazın...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@