alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

İnternet medyası çalışanlarına müjde! Çalışmada sona gelindi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar İnternet medyası çalışanlarına müjde verdi.

GENEL 28.10.2021, 20:02 28.10.2021, 20:54
İnternet medyası çalışanlarına müjde! Çalışmada sona gelindi

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) tarafından gerçekleştirilen eğitim etkinliğine katılan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan yardımcısı Evren Başar yaptığı açıklamada internet medyası için çalışmaların son aşamaya geldiğini belirterek “İnternet medyası çalışanları yapılan çalışma ile sarı basın kartına ve 212 Basın kanunu kapsamına alınacaklar” dedi.

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) organizasyonunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ‘Kültürel Değerlere ve Telif Haklarına Duyarlı Yerel İnternet Haberciliği projesi kapsamında eğitimler verildi.

Zoom üzerinden gerçekleştirilen eğitimde açılış konuşmasını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan yardımcısı Evren Başar gerçekleştirdi. Sonrasında Telif Hakları ve Hukuku Eğitimi konusunda Telif Hakları Genel Müdürlüğü Kültür ve Turizm Uzmanı Dr. Barış Gözübüyük, Medya ve internet Okuryazarlığı ve Etik Kurallar konusunda Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar, Kültür ve Turizm Değerleri Tanıtma Haberciliği konusunda Ankara hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elif Emre Kaya, Kişisel hakların Korunması konusunda Bilişim Hukukçusu, KVKK Uzmanı Avı. Özge Eralp, Somut Olmayan Kültürel Miras konusunda Kültür Uzmanı Abdurrahman Aksu, Güvenli İnternet konusunda ise İMEF Genel Başkanı TBMM Bilgi İşlem Müdür Yardımcısı Dr. Süleyman Basa eğitim verdi.

İMEF Genel Başkanı TBMM Bilgi İşlem Müdür Yardımcısı Dr. Süleyman Basa, “Dünya bir dönüşüm geçiriyor. Teletexlerle başlayan bir yayınla şuanda internet medyası aldı gidiyor. Belki 10 sene sonra çok başka şeyleri konuşacağız. İnternet medyası çok önemli yerlere geldi. Bu işi çok iyi yapanlar da var çok basit yapanlar da var. Hem birlikteliği kuralım hem de internet medyamızın eksiklerini tamamlayalım istedik. Bugün Karadeniz bölgesindeki internet medyası ile bir araya geldik.  Bugün bir eğitim için bir araya geldik” dedi.

İnternet medyası çalışanlarına müjde! Çalışmada sona gelindi

İNTERNET MEDYA ÇALIŞANLARINA MÜJDE

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar yaptığı açıklamada “Günümüzde internet kullanımı toplumun her alanını kapsayacak hale gelmiştir. İnternet medyası geleneksel medyadan daha fazla kişiye ulaşmasına rağmen haklar kapsamında çok gerideler. Bugün en fazla erişim sağlanan sitelerin birçoğu haber siteleri. İnternet medyası çalışanları yapılan çalışma ile sarı basın kartına ve 212 Basın kanunu kapsamına alınacaklar. İnternet haber editörlüğü iş olarak tanımlanması gerekmektedir. Haberciliğin temel görevi olan kamuoyunun doğru bilgilendirmek adına bu gibi eğitimleri düzenlemek görevi bize düşmektedir. Bu programı düzenleyenlere teşekkür ediyorum ve. Böylece internet medyası çalışanlarına bir müjde vermiş olduk. İnşallah kısa zaman sonra yapılan çalışma ile İnternet medyası çalışanlarına sarı basın kartı ve internet siteleri basın ilanları desteklerini alacaklardır. Teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

İnternet medyası çalışanlarına müjde! Çalışmada sona gelindi

İnternet medyası çalışanlarına müjde! Çalışmada sona gelindi

Haber61 - Haber Servisi - 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@