banner556

Hakkari'de çığ altında kalan 1 asker şehit oldu, 1 asker aranıyor

MSB, Hakkari'de çığ düşmesi sonucu 1 askerin şehit olduğunu 1 askerin arandığını açıkladı.

GENEL 27.12.2020, 09:39 27.12.2020, 10:59
Hakkari'de çığ altında kalan 1 asker şehit oldu, 1 asker aranıyor

Milli Savunma Bakanlığı'nca Hakkari'de kardan kapanan yolun açılması için yürütülen çalışmalarda çığ altında kalan 2 askerden birinin şehit olduğu, diğerini arama- kurtarma çalışmalarının devam ettiği açıklandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Hakkâri/Şemdinli bölgesinde bulunan bir üs bölgemizin kar nedeniyle kapalı yolunun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında çığ düşmesi sonucu 2 personelimiz çığ altında kalmıştır. Bir personelimiz yaralı olarak Yüksekova Devlet hastanesine kaldırılmış, bir personelimizi arama/kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Yaralanan personelimiz Yüksekova Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 26 Aralık 2020 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

MEHMET ÖZBENT ŞEHİT OLDU

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da, acı olayda şehit olan askerin İs. İzm. Çvş. Mehmet Özbent olduğunu açıkladı. Bakan Akar açıklamasında, "Kahraman silah arkadaşımız, 26 Aralık 2020 tarihinde Hakkari/Şemdinli bölgesinde çığ düşmesi sonucu şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Alla'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" dedi.

Hakkari'de çığ altında kalan 1 asker şehit oldu, 1 asker aranıyor

VALİLİKTEN AÇIKLAMA 

Hakkari Valiliği, Şemdinli ilçesine bağlı kardan kapanan yolun açılması için yürütülen çalışmalarda, çığ altında kalan 2 askerden birinin şehit olduğu, diğerini arama kurtarma çalışmalarının da devam ettiğini açıkladı.

Hakkari Valiliği'nin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şöyle denildi:

"Hakkâri Şemdinli bölgesinde bulunan Mirgesav Üs Bölgemizin kar nedeniyle kapalı yolunun açılması için yol açma çalışması yapan askeri iş makinası üzerine 26.12.2020 tarihi saat 17.30 sularında çığ düşmesi sonucu iki personelimiz çığ altında kalmıştır. Olay yerine bölgede bulunan Hudut Birliklerimiz, Hakkari JAK Timi ve AFAD personelimiz hızla intikal etmiş ve saat 20.30’da bir personelimiz ağır yaralı olarak kurtarılmış, Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olmuştur. Şu an itibariyle olay yerinde Hakkari Valisi İdris Akbıyık koordinasyonunda Hakkari, Van, Erzurum AFAD ekipleri,  bir Hakkari JAK Timi olmak üzere toplam 37 uzman personel, Hudut Birlikleri ve Jandarma Komando Birlikleri tarafından çığ altında kalan diğer personelimizi arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Yorumlar (1)
Ali YANIK 3 hafta önce
Sn. Ahmet Başkan olmazsaydı düne kadar o menfaatiniz için desteklediğiniz başkanlar sayesinde Trabzonspor icralar borclar yuzunden şimdi 2. veya 3.ligde lige - puanlarla başlamış Hekimoğlu ile Karadeniz derbisi yapacaktı, sahiden sizler hayırdır yani ? Menfaat ve çıkarlarınız için boş yapmak zorundamısınız? Şunu unutmayın ki Sn. Agaoglu'nu wampir tayfasına yedirmeyiz!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@