banner560

Gözler kabine toplantısında! Hangi tedbirler alınacak?

Gözler bugün yapılacak kabine toplantısında. Bilim Kurulu'nun tavsiye kararları sonrası alınacak yeni tedbirler bekleniyor.

GENEL 13.04.2021, 09:11
Gözler kabine toplantısında! Hangi tedbirler alınacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı bugün yapılacak.

Toplantının ana gündem konusunu, yeniden normalleşme adımı sonrası artan koronavirüs vakaları nedeniyle alınacak yeni tedbirler oluşturacak. Dün yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni önemler konusunda ipucu verdi.

Kritik Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılacak. Toplantının ana başlığını koronavirüs tedbirleri oluşturacak.

BİLİM KURULU'NDAN TAVSİYE KARARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında dün yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında artan koronavirüs vakaları değerlendirilirken, alınacak önlemler masaya yatırıldı.

Bakan Koca, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "Mutant ve bulaşıcılığın arttığı bir pik dönemi yaşıyoruz. Bu yaşadığımız Türkiye'de üçüncü İstanbul için dördüncü pik" diyerek vaka artışına dikkat çekti.

Bakan Koca, alınacak önlemler hakkında kapsayıcı bir hazırlık yaptıklarını vurgulayarak şunları söyledi:

"Bugün Bilim Kurulu özellikle yarından itibaren Ramazan'ın başlamasıyla birlikte ne gibi tedbirler alınabilir, önerilerimiz neler olabilir diye genel kapsayıcı bir şekilde hazırlık yapıldı. Yarın (Bugün) Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında kabine toplantısı var. Bu kapsayıcı alternatif önerileri sunmuş olacağız. O çerçevede sayın Cumhurbaşkanımız alınan kararları uygun gördükleri halde açıklarlar. Ramazan ayını çok önemli görmeliyiz. Mutant ve bulaşıcılığın arttığı bir pik dönemi yaşıyoruz. O nedenle yakın temasın son derece önemli olduğunu, yakın temas ve hareketliliği azaltıcı bir duruma girmek durumundayız."

HANGİ KARARLAR ÇIKABİLİR?

Artan koronavirüs vakalarının düşürülmesi için bazı tedbirlerin yürürlüğe konulması planlanıyor. Alınacak önlemlerden bazılarının; hafta sonu tam kapanma, hafta içi belli saatler arası sokağa çıkma kısıtlaması, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü için belli saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması, şehirlerarası seyahat kısıtlaması, kafe ve restoranların paket servis hizmeti, spor salonu-masaj salonu gibi hizmetlerin durdurulması olacağı iddia ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısının ardından basın açıklaması yapması bekleniyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
davut 6 ay önce
Benim aklım akp kongresine giderken ak ak ak diye göbek atan ablada kaldı. Ablam kadar kurallara uyacağım
Hamza bucak 6 ay önce
Norveç başbakanı doğum ğünü partisini 13 arkadaşıyla sağ evinde kutladı ancak corona yasaklarına uymadığı için Norveç polisi tarafından bizim paramızla 19 binlira ceza kesildi. Polis müdürünenşye ceza kestiniz diye sordular cevap başbakan corona yasakları çerçevesinde vatandaşa şunu yap bunu yapma diyor karar alıyor kendisi uymadı mı örnek olur ülkeyi yöneten kişiler ilk önce kurallara uymadı lazım topluma örnek olmadı lazım diyor ve başbakanda hiç itiraz etmiyor suçunu kabul ediyor. Evet düşünün ki hayal edin bizde olmaz ya oldu diyelim o polis müdürü hemen sürülür hain kalleş alçak dış ğüçlerin maşası sen kimsin heyyy kendini ne sanıyorsun hadsiz vatan haini diye azarlanır aktrollar tarafından linç edilir hayatı kayardı cevval içişleri bakanı ve adalet marifetiyle silivriye atılırdı bu corona da ğeçer ğider belki ama zihniyet ve yapı değişmediği müddetçe bu ülke bir adım ilerlemez dön dolaş aynı zübüklerle karşılaşır ölür ğideriz uymayacağınız kuralı boşuna koymayın efendi toplantı yapacakmış
Yalçın 6 ay önce
Önce ğerirdiğiniz yasaklara akp li ler MHP liler ve bizzatihi şahsınızın uyması ğerektiğini 100 kere tekrar ediniz ve yazınız. Yoksa yasaklar sadece cehape liler başta olmak üzere diğer size muhalif parti ve vatandaşlarımı kapsıyor önce onu netleştirelim daha iyi olur. Sana yok bize var Allah Allah.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@