7m


7m

hyundai

Genç, YKS’ye giren öğrencilere başarılar diledi!

Başkan Ahmet Metin Genç YKS giren öğrencilere başarılar diledi. 

GENEL 26.06.2021, 11:05
Genç, YKS’ye giren öğrencilere başarılar diledi!

Trabzon'da Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 26 ve 27 Haziran tarihlerinde düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren öğrencilere başarılar diledi. 

“YÜKSEK ÖĞRENİM KÜRESEL REKABET İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR”

Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmanın yegâne yolunun eğitime, bilim ve teknolojiye yatırım yapmaktan geçtiğine dikkat çeken Başkan Genç, “Bilim ve teknoloji çağı olarak adlandırdığımız 21. yüzyılda yüksek öğrenim çok önemli hale gelmiştir. Bilim ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlediği günümüz dünyasında ülkemizin bu gelişmelerden nasiplenmesi küresel rakebette geri kalmaması için vazgeçilmez unsurdur. Bilimi ve bilgiyi elinde bulunduranların aynı zamanda en büyük teknolojik, askeri ve ekonomik güce sahip olmaları bir tesadüf değildir. Ülkemizin son yıllarda yakaladığı teknolojik ve bilimsel atılımlar sayesinde uluslararası arenada nasıl sözü geçen bir ülke haline geldiğine hepimiz yakınen şahidiz. İşte bu bilimsel ve teknolojik atılımları gerçekleştirenler ve gerçekleştirecek olanlar üniversitelerimiz, onlarda eğitim gören öğrencilerimiz ve ders veren bilim insanlarımızdır. Yüksek eğitim, Türkiye’nin bilim ve teknolojide ilerlemesi kadar demokraside, insan haklarında ve hukukun üstünlüğünde mesafe kat etmesi için de önemlidir. Muasır medeniyetlerin seviyesini yakalamanın tek yolu eğitime, bilim ve teknolojiye yapılan yatırımdan geçer. Bu anlamda ülkemizde yeni açılan üniversiteler, enstitüler, laboratuvarlar, teknokent ve bilim araştırma merkezlerinin bilimsel ve teknolojik atılım yapmamızda çok büyük etkisi vardır.” ifadelerine yer verdi.  

“MEDENİYET YARIŞINDA BİR ADIM ÖNDE OLMAK İÇİN…”

Gençlerin milli ve manevi değerlere uygun olarak yetiştirilmesinin çok önemli olduğunu kaydeden Başkan Genç, cümlelerini şöyle sürdürdü: “Ülkemiz yetişmiş insan gücüyle birçok Avrupa ülkesine fark atmış bulunuyor. Türkiye nitelikli üniversiteleri sayesinde yurtdışından pek çok öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yükseköğretimin önemi her geçen gün artıyor. Milyonlara varan öğrenci her yıl iyi bir üniversiteye yerleşmek için ter döküyor ve yoğun bir emek sarf ediyor. Gönül ister ki, çalışan, azmeden ve yoğun bir gayret sarf eden bütün öğrencilerimiz YKS sınavında başarılı olsun ve istedikleri bölümlere yerleşsin… Çünkü Türkiye’yi güçlü ve sağlam bir geleceğe taşıyacak olan gençlerimizdir. Eğer medeniyet yarışında hep önde olmak istiyorsak gençlerimizin maddi ve manevi olarak eğitimine ve yetişmesine çok önem vermeliyiz. Sözlerime burada son verirken 26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS sınavına girecek bütün öğrencilerimize başarılar ve kolaylıklar diliyorum. İstedikleri ve hedefledikleri bölümlere yerleşmeleri için Yüce Rabbimden niyazda bulunuyorum.”
 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@