Emine Erdoğan yanan ormanları yeşertme çağrısı yaptı

Emine Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, yanan ormanları yeniden yeşertmek için çağrıda bulundu.

GENEL 31.07.2021, 12:43
Emine Erdoğan yanan ormanları yeşertme çağrısı yaptı

Emine Erdoğan, "Yangında yok olan bölgelerde ağaçlandırma ve rehabilitasyon çalışmaları devam ederken 'Yeşil Vatan' için el birliğiyle yurdun dört bir yanında yepyeni fidanlar yeşertelim." çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Twitter hesabından "#DünyaOrtakEvimiz" etiketiyle yaptığı paylaşımda, doğada yaşanan her felaketin, sayısını asla kestiremeyecekleri kadar canın kaybına neden olduğunu belirtti.

Emine Erdoğan, "Yurdumuzun dört bir yanında çıkan orman yangınları ve yaşanan kayıplar için duyduğumuz acı tarifsiz... Yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara şifa diliyorum." ifadelerini kullandı.

Paylaşımında, Tarım ve Orman Bakanlığının "Geleceğe Nefes" kampanyasının "gelecegenefes.com" adresine yer veren Erdoğan, "Şimdi gelin, bu yarayı sarmak için hep birlikte gayret edelim. Yangında yok olan bölgelerde ağaçlandırma ve rehabilitasyon çalışmaları devam ederken 'Yeşil Vatan' için el birliğiyle yurdun dört bir yanında yepyeni fidanlar yeşertelim." çağrısında bulundu.

Yangın söndürme çalışmalarını büyük bir mücadele ile yürüten kurumlara ve gönüllülere teşekkür eden Erdoğan, paylaşımında, "Allah'tan vatanımızı her türlü afetten korumasını niyaz ediyorum." temennisine yer verdi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Haçkalı 2 ay önce
Hayatının son yıllarını cezaevinde geçireceklerden biri.
Beton 2 ay önce
Bence sizin yerli ve milli yandaşlar hazır ormanlar yanmışken oralara otel diksinler. Memlekete daha hayırlı olur. Bize dolar ve beton lazım, ağaç veya orman değil. Sen ikiyüzlü insanları ıslah eyle Ya Rabbi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@