banner560

Emekli bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu

Bakan açıkladı! Emeklilerin bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu

GENEL 03.05.2021, 15:07 03.05.2021, 15:27
Emekli bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, SSK emeklilerine 6 Mayıs'ta, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine ise 7 Mayıs'ta bayram ikramiyelerinin ödeneceğini bildirdi.

Bilgin, yaptığı yazılı açıklamada, geçtiğimiz hafta yapılan yasal düzenlemeyle emekli bayram ikramiyesinin 1100 liraya yükseltildiğini anımsattı.

Bu kapsamda Ramazan Bayramı ikramiyesinin bayramdan önceki hafta ödeneceğini vurgulayan Bilgin, "12,7 milyon emekliye 12,3 milyar lira ikramiye ödenecek. SSK emeklilerimizin 6 Mayıs'ta, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerimizin ise 7 Mayıs'ta bayram ikramiyeleri hesaplarına yatırılacak." ifadelerini kullandı.

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Bilgin, şunları kaydetti:

"Emek de emeklilerimiz de başımızın tacı. Emeklilerimizin 7 gün 24 saat hizmetindeyiz. Türkiyemizin kalkınması için alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Emeklilerimizin aileleriyle hayırlı bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Trabzonlu 5 ay önce
Üç yıl önce verilmeye başlanan emekliye iki bayramda ikramiyeye yapılan zam çok az bu pandemi şartlarında bin beş yüz TL olmalıydı sayın kılıçtaroğlu bu fikri ortaya attığında ülkeyi idare edenler bu para verilirse ülke batar söylemine karşılık ısrar edildi bu para veriliyor. Emeklilerin sayın kılıçtaroğluna bir tşk borcu var.
Mustafa 5 ay önce
Ne büyük para Cengiz’e de böyle cömert ol eyyyy akapeee
Berat 5 ay önce
Delirdinizmi siz ya çok büyük zam yaptınız bu para yenmekle bitermi Allah sizi bildiği gibi yapsın dalga geçiyorsunuz milletle gerçi bu emeklilere müstahak 10 milyon emekli gidip oyu verirsen bu beceriksize olacağı bu beter olsunlar bu saatten sonra bu adama oy verip ağlayan kimse beter olsun sürünsün
Misafir 5 ay önce
Keyifli yanı başlıyormuş beşirli biteli ay olacak köstebek çukurunda araba sürüyoruz ne ara başlıyormuş yazın tam ortasındamı başlıycanız hayatınız hikaye
Ahmet 5 ay önce
Kimseye gerek yok emekliler inşAllah bu Hükümeti yıkacak.Ha yerine gelende bunun gibiyse onuda yıkacak. Lütfen birlik olalım.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@