Ekrem İmamoğlu: “Balkanlar’da gönüller yapmaya geldik”

Ekrem İmamoğlu Balkanlar’da 50 büyükbaş ve 300 küçükbaş hayvanla yapılan kurban organizasyonu gerçekleştirdi.

GENEL 21.07.2021, 13:46
Ekrem İmamoğlu: “Balkanlar’da gönüller yapmaya geldik”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Balkanlar’da kurban kesim organizasyonu gerçekleştirdi.

Üsküp ile Saraybosna’da 50 büyükbaş ve 300 küçükbaş hayvanın kesildiği organizasyonda, kurban etleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Başkan İmamoğlu, kardeş Balkan coğrafyasında gönüller yapmak istediklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Balkanlar’daki kurban organizasyonu için İBB Meclis Üyesi Orhan Çakır, Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık’tan oluşan heyet çalıştı.

Üsküp, Prizren, Manastır, Priştina ve Saraybosna’da ziyaretler düzenleyen heyet, Prizren’de Osmanlı Padişahı Sultan 1.Murad türbesini, Manastır’da Atatürk’ün okuduğu Askeri İdadi’yi, Ohrid’de Halveti Hayati Tekkesi ile Zeynel Abidin Paşa Camisi’ni gezdi.

Üsküp Devlet Radyosu’na konuk olan İBB Meclis Üyesi Orhan Çakır, “Başkanımız bizi yolcu ederken, ‘Oradaki tüm dostlarımıza selamlarımızı iletin. Balkanlarda sadece kurban kesip dağıtmaya değil gönüller yapmaya geldiğimizi de ifade edin” dedi. Bu güzel coğrafyaya, eğitim, kültür ve gençlik politikaları anlamında daha çok dokunacağız” ifadelerini kullandı.

Organizasyon kapsamında, Makedonya Üsküp’te 50 büyükbaş, Bosna Hersek Saraybosna’da ise 300 küçükbaş hayvan kurban kesimi yapıldı. Kesilen kurbanlıklar, yine Balkan coğrafyasından temin edildi. Kesilen hayvanların etleri Balkanlar’daki 4 bin ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı. Organizasyonun Saraybosna ayağında kesilen kurbanların 100 tanesi ise yoksul ve kimsesizlere yemek hizmeti sağlayan bir aşevine bağışlandı.

Balkan coğrafyasında yaşayan soydaşlarımıza ve dindaşlarımıza; İBB’nin ve İstanbulluların, gönül bağını ve iyi dileklerini iletmek adına önem arz eden organizasyonun, önümüzdeki yıllarda Karadağ, Kosova, Bulgaristan, Arnavutluk gibi ülkeleri de kapsayacak şekilde genişletilerek yapılması hedefleniyor.

Ekrem İmamoğlu: “Balkanlar’da gönüller yapmaya geldik”

Ekrem İmamoğlu: “Balkanlar’da gönüller yapmaya geldik”

Ekrem İmamoğlu: “Balkanlar’da gönüller yapmaya geldik”

Ekrem İmamoğlu: “Balkanlar’da gönüller yapmaya geldik”
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Davut 2 gün önce
Tüm engellemelere rağmen hizmeti sonsuz, gönlü hoş başkanıma selamlar. Hemşehrimizdir hem de gwrçek. Akpliler yine şov falan diye organize yorum yapar klasik olarak, bayramda trollere tam mesai yazılmış sanırım :)))
ssedat 2 gün önce
ne engellemesi yapılmış yalana inanan kitle ne kitliyorlarsa yiyorsunuz ulan ak partide iken verilen ödenekten fazlası verildi tarihinin en büyük borclanmasını yaptı işi güçü yalan şov yalanları mahkeme sonucu ile ıspat edildi hani basit demişti yalan makinesi
idris 2 gün önce
İstanbulda rezaleti yaşat sonra gönülleri yapmaya geldik diye dışarıda şov yaptır hadi ordan yapmaya değil yıkmaya grldik deyin
Trabzon 61 2 gün önce
Helal olsun başkanım iyi ki varsın be adam gibi adam #Ekremİmamoğlu Allah kabul etsin
Borabay 2 gün önce
Yavruvatan Kıbrıs’ı , Meclis binanız gecekondu diye aşağılayıp Saray yaptırarak itibarı elbisede arabada uçakta arayan kompleksli zihniyete kapak olsun...
Erdo 2 gün önce
Sen önce İstanbul' da yaşayanların gönlünü yap, çakma belediye başkanı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@