7m


7m

hyundai

Cumhurbaşkanı Erdoğan soruları yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında soruları yanıtladı.

GENEL 26.01.2022, 23:29 26.01.2022, 23:48
Cumhurbaşkanı Erdoğan soruları yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı TV programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı.

İstanbul'daki olumsuz hava koşulları ile ilgili Erdoğan, "03.00'e kadar takip ettim, arkadaşlarımla irtibat halinde oldum kara yollarındaki çalışmaları koordine ederek izledim." diye konuştu.

Erdoğan, "(İstanbul'daki kar) Bu tam anlamıyla basiretsizliktir. Kar yağdıktan sonra tedbir alamazsınız. Kış mevsimine girerken bütün tedbirlerinizi almalısınız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine genel bütçeden aktarılan paylar, 2019'dan bu yana aşağı yukarı 2 kat artırılmıştır." ifadelerini kullandı.

"Kimseyi engellemiyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"(Cumhurbaşkanı, CHP'li belediyelerin projelerini engelliyor) iddiası koskoca bir yalandır. (CHP'li belediyeler) Kimseyi engellemiyoruz. Onlar kendi beceriksizlikleri, kötü yönetimleri, yanlış tercihleri sebebiyle belediyeyi borç batağına sokmuştur."

"Bizim İran'a borcumuz söz konusu değil"

Erdoğan, "(İran'dan doğal gaz akışının kesilmesi) Bizim İran'a borcumuz söz konusu değil, tam aksine bu iddialar yalandır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2021'de vatandaşların elektrik faturalarında yüzde 50, doğal gazda yüzde 75 sübvansiyona gidilmiştir. 2022'de de benzer sübvansiyonlar devam edecek." ifadelerini kullandı.

"Kur korumalı TL vadeli mevduat ve katılım fonunun 25 Ocak itibarıyla büyüklük 203 milyar lirayı aştı"

Erdoğan, "Biz önümüzdeki döneme çok iyimser bakıyoruz. Son dönemde döviz kurundaki istikrarlı seyir, bu iyimser bakışımızı destekliyor. (Kur korumalı TL vadeli mevduat ve katılım fonu) 25 Ocak itibarıyla büyüklük 203 milyar lirayı aştı. 58,6 milyar lirası döviz hesaplarından dönüşen tutar." şeklinde konuştu.

Rusya-Ukrayna gerilimi

Rusya-Ukrayna gerilimi ile ilgili de Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İki lideri arzu ederlerse ülkemizde bir araya getirerek, barış ortamının yeniden tesisine giden yolu açabiliriz." dedi.

Erdoğan, "Rusya'nın, Ukrayna'ya silahlı saldırı ve işgal yoluna gitmeyeceğini temenni ediyorum. Böyle bir adım Rusya ve bölgemiz için akılcı bir hareket olamaz." ifadelerini kullandı.

CHP'nin, 'Cumhurbaşkanına hakaret maddesinin kaldırılması' teklifi 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"CHP'nin, 'Cumhurbaşkanına hakaret maddesinin kaldırılması' teklifi tam bir garabet. Milletin evi dediğimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetim merkezine 'ahır' benzetmesi tümüyle bu aziz millete hakarettir, edepsizliktir. "(Sedef Kabaş'ın hakareti) Cumhurbaşkanlığı makamının hedef alınması söz konusu. Biz, Cumhurbaşkanlığı makamının izzetini korumakla yükümlüyüz."

"Hablemitoğlu cinayeti zanlısı ülkemiz yargısına hesap veriyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Nuri Gökhan Bozkır) Bu kişi Hablemitoğlu cinayeti zanlısı olarak şu anda ülkemiz yargısına hesap veriyor." dedi.

''İşçilerimizin ücretlerinde yüzde 28'i bulan bir artış sağlamış oluyoruz''

Erdoğan, "(Kamu işçilerinin ücretleri) Yüzde 2,5'luk bir artış daha ilave ediyoruz. Böylece işçilerimizin ücretlerinde yüzde 28'i bulan bir artış sağlamış oluyoruz." diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Kamu işçisine ek zam) Yaklaşık 700 bin kamu işçisini doğrudan ilgilendiren bu artış için gereken düzenleme kısa sürede yapılacaktır." dedi.


Yorumlar (1)
Cumhur 4 ay önce
Sorulari yanıtladı!
Kimseyi engellemiyormuş !
Haci bizi aptalmi sanıyorsunuz?Sabah uyanıyorsunuz Imamoglu yatana kadar Imamoglu.
Nicin Istanbul Belediye başkanına randevu vermiyorsun?
Nicin Metro yapimini engelliyorsun?nicin Otobus alimlarina imza etmiyorsun.nicin gatala Kulesini belediyeden aldin?nicin Imari Belediyeden aldin?ve daha niceleri.Iki kez sana oy verdim birdaha asla.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@