7m

7m

hyundai

Cumhurbaşkanı Erdoğan Giresun'da: "Faizi indireceğiz ve indiriyoruz. Bilin ki enflasyon da inecek"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Giresun'da konuştu.

GENEL 29.01.2022, 15:45 29.01.2022, 16:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan Giresun'da Aksu Eğitim ve Araştırma Hastanesi açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Sel olunca biz balıkçıya değil vatandaşımızın yanına gittik, onların dertleriyle dertlendik. Kar, bora bunların umurunda değil." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

- 3 yıl önce geldiğimde verdiğim sözü tutarak AK Parti'yi birinci çıkarmak suretiyle belediyedeki hizmet bayrağını tekrar bize verdiğiniz için şükranlarımı sunmak istiyorum. Giresun'un tamamında tüm imkanlarımızla çalışıyoruz. Az önce Dereli'deydim. 7 ilçemizde can ve mal kayıpları yaşamıştık. En çok hasar Dereli'de olmuştu. Dereli'de konut-işyeri ve altyapısıyla yeni baştan inşa ettik. Bu ilçemizi 1 yılda tekrar ayağa kaldırdık. Biz söz verirsek yaparız. Laf değil iş üretiriz iş...

- Doğankent'te selin yıktığı konut ve işyerlerini yeniden inşa ettik. Dereli'de yapılan işler devletin ve hükümetin vatandaşına sahip çıkma gücünü göstermesi bakımından önemli bir örnektir.

- Sel felaketi oldu bakan arkadaşlarım, ben, hep beraber Doğankent'te Dereli'deydik. Balıkçıya gitmedik, vatandaşlarımızın yanına gittik. Onlarla beraber olduk. Onların dertleriyle dertlendik. Ama birileri de bir yerlerde kafayı bulmaya gidiyor. Öbür tarafta kar bora fırtına esiyor. Hiç umurlarında değil. Bu belediye başkanlığını ben de yaptım. Hem de İstanbul'da. Kar, bora fırtına olacak; deprem olacak, sel olacak... Yok Bodrum'a git, yok şuraya buraya git, bizim kitabımızda o yok. Bizim kitabımızda halkınla beraber olacaksın.

- Gittikçe büyüyen bir ekonomimiz var. Geleceğe güvenle bakmak için gereken her türlü imkana sahibiz. Güven ve istikrar bizi dünyada güçlü ülkeler arasına yerleştirdi. Son yıllarda tüm güçleriyle ekonomimize yükleniyorlar. Hatırlayın güya dünyanın en büyük ülkesinin başındaki kişi Türkiye ekonomisine tehditler savurdu.

- Faizi indireceğiz ve indiriyoruz. Bilin ki enflasyon da inecek.


Yorumlar (4)
Davut 4 ay önce
Aynen kanka. Ah bir iktidara gelsen ya :)
rıza 4 ay önce
saçma sapan işler, hep aynı terane. Bıktık bittik yetti da yetti bi gidin artık 20 yıl oldu, geberdik
doğan yıldız 4 ay önce
abd merkez bankası % 5 enflasyon var diye faiz artıracak. demekki onlar ekonomist değil.
Ahmet 4 ay önce
Ah bir inanabilsem ama arkaya baktığımızda 20 yıl geçmiş bir arpa boyu yol alamayanlar utanmadan birde uzaya gidecekmiş,bu uydurmalara kim inanır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@