7m


7m

hyundai

Binali Yıldırım Sedat Peker'in iddialarına cevap verdi

Sedat Peker'in, 'Binali Yıldırım'ın oğlu kirli para trafiği için Venezuela'ya gitti' iddiasına yanıt veren AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz" dedi.

GENEL 23.05.2021, 20:53
Binali Yıldırım Sedat Peker'in iddialarına cevap verdi

Sedat Peker’in, Halil Falyalı ve Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım hakkında ortaya attığı ‘kirli para trafiği’ iddialarına AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’dan yanıt geldi.

Basın mensuplarına açıklama yapan Binali Yıldırım, “Bugünkü yayınladığı videoda bizi de oğlum Erkan Yıldırım’ı da zikretti. Bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz” dedi.

“VENEZUELA’YA GİDİP TEST KİTİ DAĞITTI”

Erkan Yıldırım’ın Venezuela’ya gidip uyuşturucu trafiği organizasyonunda yer aldığına ilişkin iddiaya cevap veren Binali Yıldırım, oğlunun Venezuela’da ihtiyaç sahiplerine sağlık ekipmanı yardımında bulunmak için gittiğini söyledi.

Binali Yıldırım, bu konuda şöyle konuştu:

* Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek bize yapılabilecek en büyük hakaret, en büyük yanlışlıktır. Tümüyle reddediyoruz. Bu olsa olsa ‘çamur at, izi kalsın’ türünden bir suçlamadır. Unutmayalım ki çamur atanın önce kendi elleri kirlenir.

* Oğlum Venezuela’ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi ocakta, şubatta değil geçen sene aralık ayında gitmiştir. Beraberinde Covid ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi bir takım malzemeler götürüp dağıtmıştır. Ziyaret amacı bundan ibarettir.

“RESMİ ZİYARET DEĞİLDİR, DOSTLUK GRUBU DA ORADAYDI”

Oğlu Erkan Yıldırım’ın Venezuela’ya resmi ziyaretle gitmediğini de belirten Binali Yıldırım, “O esnada Venezuela’da seçim olduğu için Türkiye dostluk grubu da oradaydı. O münasebetle onlarla da birlikte oldu. Bazı sosyal medya paylaşımlarında resmi heyetle gittiği ifade ediliyor. Bu gerçek dışıdır. Yanlıştır. Kendi imkanlarıyla, kendi biletini alarak masraflarını karşılayarak o ziyareti gerçekleştirmiştir” dedi.
 


Yorumlar (33)
Antikus 1 yıl önce
yav he he zaten onlarca gemicigi, onlarca sirketide anasinin ak sütüyle kurdu sen dedinya bizde inandik, sizinHz Allah birHz ,Muhammed peygamberdir dediginizden baskasina inanmam
Trabzonlu Hayati dayı 1 yıl önce
Bu zihniyetin camur dan beter camur olduğunu bilirim
Davut 1 yıl önce
Medyada bu iddia denilen mafya siyasetçi ilişkilerine ait hiçbir haberin olmaması ne kadar komik değil mi?
Malkoç 1 yıl önce
Bin Ali gitte Rahmetli anneni kandır ben yapmadım diye bu kadar zenginlik nereden geldi daha denizde yüzmesini bile bilmiyordun şimdi ise büyük armötör oldun
yorumcu 1 yıl önce
Binali bey ve oglu ayni zamanda malta vatandasidirlar.Maltada sirketleri ve varliklari vardir.Yatirimlarini yurtdisina yapmislardir.Gunu geldiginde Milletin sirtindan inip hesap dahi vermeden gidebilecek durumdadirlar.Bugun ali yarin veli ne farkeder.Koskoca Devletin anahtarini teslim ederken Aziz milletimizin tek kriteri "Alni secdeye degiyor" olduktan sonra biri gider biri gelir...
BenDeniz 1 yıl önce
Sedat Peker’in söylediklerine kesinlikle inanıyorum!! Bizler bu yolsuzlukları uyuşturucu trafiğini biliyorduk desekte onun kadar bilemeyiz, inandırıcı da olmazdı kimse bizlere inanmazdı. Sedat Peker yıllardır birlikte olduğu siyasetçiler bakanlar içlerinden biri olaylara bizlerden daha hakim biri bütün söyledikleri doğrudur, inanıyorum.
mustafa gulec 1 yıl önce
VAllahi sedat peker yalan diyenlere anında delilleri ile cevap veriyor yakında sizede cevap verir bence sayın binali bey
Mantıklı 1 yıl önce
Ben inanıyorum. Zira, durup, duruken bir İnsan niye iftira atsın ? RTE’yi sevmem ve her defasında bunu yazarım fakat Onun etrafındakiler yani Sizler, Onu kandırdığınıza inanmaya başladım. Ah Ülkem, kimlerin eline düşmüşsün !!
hakan yıldız 1 yıl önce
seni inanlara var mı tabi ki hayir...
Hüseyin 1 yıl önce
Hep öyle oluyor dostluk zehirleyin insanları Allah sizi bildiği gibi yapsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@