7m


7m

hyundai

Benzine ve motorine yapılan geri çekildi

EPGİS, benzine yapılan 79 kuruşluk zam ve motorine yapılan 2 lira 25 kuruşluk zammın geri çekildiğini açıkladı.

GENEL 09.03.2022, 22:37
Benzine ve motorine yapılan geri çekildi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamada, 10 Mart'ta benzine yapılan 79 kuruşluk zam ve motorine yapılan 2 lira 25 kuruşluk zammın kaynağından iptal edilmesi nedeniyle geri çekildiği belirtildi.

Bu gelişmeyle birlikte benzin Ankara'da ortalama 20,44 liradan, İstanbul'da 20,35 liradan, İzmir'de 20,46 liradan satılmaya devam edecek. Motorin ise Ankara'da ortalama 22,92 liradan, İstanbul'da 22,83 liradan, İzmir'de 22,92 liradan satılacak.

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş, benzin fiyatlarını da uçurdu. Savaş nedeniyle Amerika ve Avrupa'daki birçok ülkede benzin fiyatlarına zam geldi. Türkiye'de de günlerden bu yana uygulanan zamlar, 10 Mart'ta da sürdü. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamada benzine 79 kuruş, motorine ise yapılan 2 lira 25 kuruş zam yapıldığı duyurulmuştu. Ancak EPGİS, akşam saatlerinde gerçekleştirdiği yeni açıklamayla zamların geri çekildiğini belirtti.

BENZİN FİYATLARI AYNI KALDI

Zamdan önce Ankara'da ortalama 20,44 liradan, İstanbul'da 20,35 liradan, İzmir'de ise 20,46 liradan satılan benzin, aynı rakamlardan satılacak.

MOTORİNDE DE ZAM GERİ ÇEKİLDİ

Ankara'da ortalama 22,92 liradan satılan motorinin litre fiyatı da aynı kalırken, İstanbul'da motorin 22,83 liradan, İzmir'de de 22,92 liradan satılmaya devam edecek.

"KAYNAĞINDAN GERİ ÇEKİLMESİ GEREKÇESİYLE İPTAL EDİLMİŞTİR"

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, zammın iptal nedenine ilişkin de açıklama yaptı.

Buna göre açıklamada, "Yapılan zamlar ürün fiyatlarının bugün büyük oranlı düşüş göstermesi doğrultusunda kaynağından iptal edilmiştir" ifadelerine yer verildi.


Yorumlar (6)
zübük 4 ay önce
teşekkürler cumhurbaşkanım ve içişleri bakanım :)))))
lanet gelsin artık 4 ay önce
bu gün yaparsınız problem değill
mehmet 4 ay önce
Sesli guldum XAAA XAAA XAAA !!!
Agah 4 ay önce
heyyooo benzin 23 tl kaldı tişikkirler riyiz .
Baggio 4 ay önce
Olmaaaaazzzzzz. Hayatta kabul etmiyorum. Asla.. Hakaret kabul ederim. Nasıl olur böyle birşey. :)
Kadir 4 ay önce
GERİ ÇEKMEMİŞTİR BİR GÜN ARA VERMİŞTİR.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@