alexa metrics

banner536

Asgari ücretin 4 Bin TL üzerinde olacağı iddiaları soruldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücretin 4 bin TL'nin altında olmaması yönünde talimat verdiği iddiaları ile ilgili konuştu.

GENEL 06.12.2021, 12:48 06.12.2021, 13:00

Katar ziyareti öncesi havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a asgari ücretin 4 bin TL'nin altında olmaması yönünde bir talimat verdiği yönündeki iddialar soruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu soru üzerine, "Sayın Bakan ve heyetini görüşmeleriyle bir sonuca varacaklar. Tarafların teklifleri nedir dönünce bir görelim. Biz kesinlikle bu noktada işçimizi zora sokmayacağız. Asgari ücret noktasında en ideal olanını inşallah nihai kararı vereceğiz. İş vereninde alınan kararla mutlu olması lazım. Tüm bunları düşünerek bir karar vereceğiz" dedi.


 


Yorumlar (6)
hezber 2 ay önce
İşverenin bi sıkıntısı yok asgari ücret kaç olursa olsun işçinin hesabına parasını tam yatırıp bi kısmını elden geri almaya devam edecektir. sonuçta işveren işçiyi kaç para maaşla çalıştırmak istiyorsa çalıştırmaya devam edecek beğenmeyen kapı dışarı
Vatandaş 2 ay önce
Bu dünyanın her yerinde böyle maalesef
desteptul.... 2 ay önce
4000 olsa ne yazar .
su an 290 dolar yapar .
yetermi ?
vicdan vicdan .....
mehmet 2 ay önce
insAllah akp den kurtulacagiz ilk secimlerde , o zaman gereken askeri ucreti calisan emekciler alacaktir.
rıza 2 ay önce
Benim bir beklentim kalmadı akpden. Asgari ücret 5bin olsa o para da pul olur. İşi bilmiyolar, bu kesin
Gazipaşalı 2 ay önce
Gazetecilerin eline sıkıştırılan sorular soruluyor karşı cevap hazır danışıklı dövüş.. Perşembe günü işveren işçi kesimi buluşur asgari ücret 3.650.tl açıklanır. Dünya liderimiz gelir bağırır çağırır 3.750 verir şakşaklar başlar. Asıl zamı bekleyin 2022 seçim öncesi müjdeler verilecek..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@