7m

7m

hyundai

tamfinans

Araç alacaklar dikkat! Oto ekspertiz raporları ile ilgili yeni gelişme

Oto ekspertiz raporlarına SMS ile ulaşma imkanı geliyor!

GENEL 23.01.2022, 10:53
Araç alacaklar dikkat! Oto ekspertiz raporları ile ilgili yeni gelişme

Uluslararası Ekspertiz Derneği Kurucu Üyesi Aytaç Çınargil, Uluslararası Ekspertiz Derneği'nin kurulduğunu belirterek "SMS ile hasar durumu sorgulama gibi, ekspertiz durumu sorgulaması da yapabileceğiz." dedi.

Çınargil, ekspertiz sektöründeki gelişmeler ve elektrikli araçlar için pil ölçümünü de kapsayan ekspertiz hizmetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kendilerinin de kurucu üyeleri arasında oldukları yeni bir ekspertiz derneği kurulduğunu aktaran Çınargil, "Derneğimizin adı Uluslararası Ekspertiz Derneği. Şu anda 13 oto ekspertiz firması derneğe üye. Bu dernek üyesi ekspertiz firmaları, datalarını bir havuzda birleştiriyor. Kendi ekspertiz noktalarını bu sisteme dahil edecekler. Tüm ekspertiz raporlarını müşteri görebilecek. Buna liderlik ettiğimiz için çok mutluyuz." ifadelerini kullandı.

Çınargil, dernek sayesinde SMS ile hasar durumu sorgulama gibi, ekspertiz durumu sorgulaması da yapabileceklerini belirterek, "Araca en son ekspertiz yapıldığında nelerin olduğunu görebileceğiniz bir sistem kurduk. Altyapı hazır. Tüm eksperiz noktalarının verilerini açması ve IT ekibinin bunu hazırlaması lazım. Haziranda hazır olacağını düşünüyoruz." dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@