2 milyonu aşkın haneye 1100 lira ödenecek

2 milyonu aşkın haneye 1100 lira 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi yapılacak.

GENEL 02.05.2021, 10:40 02.05.2021, 11:31
2 milyonu aşkın haneye 1100 lira ödenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi gerçekleştirileceğini, yaşlı ve engelli aylığı ödemelerinin de eş zamanlı yapılacağını bildirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak amacıyla "Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı" adı altında yeni bir yardım programını başlattıklarını belirtti.

Söz konusu yardım programının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik, başvuruya gerek olmaksızın yapılacağını aktaran Yanık, şunları kaydetti:

"Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-Devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV'lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira tutarında 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi gerçekleştireceğiz."

Aynı dönemde ödemeleri gerçekleştirilen 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıklarının da Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemeleri ile birlikte yapılacağını bildiren Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahipliği durumunun, e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının "Sosyal Yardım Sorgula" başlıklı bölümünden kontrol edilebileceğini anımsattı.

SYDV'lere 183 milyon lira ilave kaynak aktarılacak

Öte yandan Bakanlık tarafından destek ödemelerinin, daha önce e-Devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına yapılacağı ifade edildi.

Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri, Ramazan Bayramı'na kadar konutlarına teslim edilecek.

Bakanlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca destek olunan diğer hanelere desteğin devamı için ayrıca 183 milyon lira ilave kaynak aktarımında bulunacak.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
BenDeniz 3 ay önce
19 senede sadaka toplumu yarattınız 1100 TL o da sizin olsun.128 milyar dolar nerde???????
Merkali 3 ay önce
Araf Süre 179..., Andolsun biz, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Bunların kalpleri vardır ama onlarla kavrayamazlar; gözleri vardır ama onlarla göremezler; kulakları vardır ama onlarla işitemezler. Onlar hayvanlar gibidir, hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.
başkan 3 ay önce
partinin genel bşkanını değiş denizlerle yusuflarla olmaz yeni bir şeyler katın ideolojinize ayrıca 128 milyar ülkeden kaybolsa çoktan iflas vermiştik.. birazda ekonomi çalış.. mezardakiler sana fayda vermez.. yıl 2021
BenDeniz 3 ay önce
Bu ülke 17-25 aralığı yaşadı, para sayma makineleri evlerde ayakkabı kutularında dolarlar villalarda sıfırlanamayan avrolar...16 Temmuzu yaşattılar bu ülkeye el ele kol kola darbe girişimi 258 vatandaşımız şehit TBMM bombalandı bunları da yapanlar uzaylılarmıydı bizim ölülere saygımız var o kadar sen biat etmeye devam et. Partimin genel başkanı bu ülkenin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk.
Davut 3 ay önce
128 milyar dolar nerede? Boşverin lagalugayı
Gerçekler 3 ay önce
Bendeniz bu söylediklerine kendin bile inanmıyorsun..sizin politikanız bir yalan uydur o yalanı sürekli söyle.Parada kasa olmadığını söylersen 2000 yıllara bak görürsün..1milyar tl alabilmek için bu ülke nelere gebe kaldı..Arsız yüzsüz ve o bir okadarda yalancısınız..
BenDeniz 3 ay önce
Hırsızlığı normalleştirdiniz bu ülkede! tek adam ne derse o. Bak işine yalan iftira sizin işiniz ülkenin bütün kaynaklarını sattınız Merkezbankasının içini boşaltınız halen daha konuşuyorsun 128 milyar dolar nerde?
Rıdvan 3 ay önce
Vay be , demek ki bu ülkede yaklaşık 2 milyon ihtiyaçlı ev var. Ortalama 4 kişi yaşasa bu evlerde 8 milyon insan eder. Demek ki ülke o kadarda iyi durumda değil , devlet kendi belirlemiş sayıyı. Burdan net olarak görüyoruz durumu
Cesur 3 ay önce
Herzamanki gibi garibana bişey düşmez beni çevrem ihtiyaç sahibi alan yok.
tursun 3 ay önce
partizanlık gözlrikör etmş yardım bu ya
Mükremin 3 ay önce
Zaten vermiyorlar ben geçen sene nisan ayında başvurmuştum 4 kişilik ailede sadece babam çalışıyordu sisteme girip baktığımda hala süreç devam ediyor yazıyor olumsuz ise bari oraya yazın veriyorsuz diye haber yaptırıyorlar sadece başka bişe yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@