Ulusoy ve Nuhoğlu barıştı

Uluslararası Nakliyeciler Derneği'ni (UND) kuran ünlü işadamı Saffet Ulusoy yıllarca başkanlık yaptıktan sonra 2001 yılında yapılan seçimlerde hemşehrisi Çetin Nuhoğlu'na yenildi. Bunun üzerine Ulusoy-Nuhoğlu kavgası patladı ve yıllarca iki aile birbirine

Ulusoy ve Nuhoğlu barıştı

Uluslararası Nakliyeciler Derneği'ni (UND) kuran ünlü işadamı Saffet Ulusoy yıllarca başkanlık yaptıktan sonra 2001 yılında yapılan seçimlerde hemşehrisi Çetin Nuhoğlu'na yenildi.

Bunun üzerine Ulusoy-Nuhoğlu kavgası patladı ve yıllarca iki aile birbirine küs kaldı. Hatta Saffet Ulusoy, kurduğu UND'nin Çetin Nuhoğlu döneminde zayıf bir görüntü çizmesi için rakip olarak RODER'i (Ro-Ro Gemi İşletmecileri ve Kombine Taşımacılar Derneği) kurdu ve Nuhoğlu'na böyle ders vermeye çalıştı.

İki aile arasında bitmeyen dargınlık dün ikinci kuşak Ulusoy tarafından sona erdirildi.

İŞBİRLİĞİ SÜRECEK

Ulusoy Uluslararası Yatırım Holding'in Başkanı ve Saffet Ulusoy'un yeğeni Alican Ulusoy, Çetin Nuhoğlu'nun şirketi TIRSAN ve distribütörlüğünü yaptığı DAF çekicilerle filosunu genişletti.

Böylece Ulusoy, Comvex Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı'nda attığı imzayla hem 24 araçlık bir filo sahibi oldu hem de iki aile arasında yıllar süren dargınlığı bitirdi. Törenin ardından TIRSAN Başkanı Çetin Nuhoğlu, Ulusoy ailesiyle hiçbir sorunlarının olmadığını söyledi.

UND Başkanlığına seçildiği dönemde Saffet Ulusoy'la kısa bir süreliğine bir anlaşmazlığın yaşandığını doğrulayan Nuhoğlu, “Fakat bu sorunlar ortadan kalktı. Saffet Ulusoy'la hala görüşüyoruz” dedi. Yaptıkları işbirliğinden memnuniyet duyduklarını da aktaran Nuhoğlu, şöyle devam etti: “Alican Ulusoy'la zaten hiçbir zaman sorunumuz olmadı. Kendisi ve şirketiyle ilişkilerimiz artarak devam edecek.”

Filo yüzde 20 büyüdü

Ulusoy Uluslararası Yatırım Holding Üst Yöneticisi Celal Doluel, ana faaliyet alanları olan lojistikte DAF çekici ve Tırsan treylerle filolarını yüzde 20 büyüttüklerini söyledi. Doluel, şöyle devam etti: “Ekim 2009'da elde ettiğimiz ciro, Ocak 2009 cirosuna göre yüzde 103'lük bir artış gösterdi. 2010 yılında ise global krizin yavaş yavaş aşılması yönünde umutların güçlenmesine de bağlı olarak yüzde 30 büyümeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler