Trabzonlu bakan açıkladı! Yeni ekonomi modeli geliyor!

Yeni Ekonomi Modeli Yarın Açıklanacak

Trabzonlu bakan açıkladı! Yeni ekonomi modeli geliyor!
banner432

Hazine Bakanlığı, yeni ekonomi modelinin yarın Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanacağını duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, "Yeni Ekonomi Model'e ilişkin çerçeve yarın Bakanımız Berat Albayrak tarafından kamuoyuyla paylaşılacak" açıklamasında bulundu.

"2019 YILI BÜYÜMESİ 3-4 ARALIĞINDA OLACAK"

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Orta Vadeli Plan kapsamında 2019 yılı büyümesinin yüzde 3-4 aralığında olması, enflasyonun en kısa sürede tek haneye inmesi için güçlü bir politika birleşimi ve tedbir seti OVP kapsamında detaylı olarak planlanacaktır. Cari açığın ise yüzde 4 civarlarında dengeleneceği beklenmektedir. Kamudaki tasarruf ve dengeli ekonomik yapı ile hazine borç çevirme oranları yüzde 100'lerin altına indirilecektir.

"BÜTÇE AÇIĞI YÜZDE 1,5'LERDE SINIRLANDIRILACAK"

Kamuda bu yıl başlatılan tasarruf programı, orta vadede devam edecektir. Bütçe açığı ise yüzde 1,5'ler seviyesinde sınırlandırılacak, özellikle altyapı yatırımlarımızda yurtdışı finansman ve yabancı yatırımcı şartı ile ilerlenecektir."

Bakanlık, yılın kalanında tasarruf ve gelir artırıcı önlemle faiz dışı fazlanın 5 milyar liraya yu¨kselmesinin hedeflendiğini açıkladı.

"TÜRK BANKACILIK SİSTEMİNİN SERMAYE YAPISI SAĞLAM"

Açıklamada, Tu¨rk bankacılık sisteminin sağlam sermaye yapısı ve bilançosuyla finansal dalgalanmaları etkin biçimde yönetebilecek konumda olduğu belirtildi.

"BANKA VE ŞİRKETLERLE İLGİLİ KUR RİSKİNDE SORUN YOK"

Piyasada bankalar ve şirketlerle ilgili yapılan spekülatif açıklamaların aksine kur ve likidite riski konusunda bir problem görülmediği kaydedildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
bordomavı
bordomavı - 7 ay Önce

15 YILDA BİR MODEL OLUŞTURUP ONUN ÜZERİNDE ÇALIŞMADIK ŞİMDİ YENİ MODEL Mİ DİYORUZ HEDEF 2091 Mİ YOKSAA AH AHHHH

Ali
Ali @bordomavı - 7 ay Önce

15 yılda Ak parti millet için çalıstı.Yollar,köpruler büyük hizmetler yaptı.Köyünüzde,kentinizde yol bile yoktu be.Hastaneye gittikmi yüzümüze bakmaxlardı.Şimdi hükümetimize destek olmaycaz ne zaman olacaz?EvvellAllah dış mihraklarla,faiz lobisi ile savaşacaz.Gerekirse aç kalırız ama bu kutsal davadan vazgeçmeyiz.Ümmetin lideri Reisimizin yanındayız.Zafer inananlarındır.

ugur yalçın
ugur yalçın - 7 ay Önce

hiç bir veriniz gerçek değil cehaleti besleyerek cehaletten beslendiniz iktidarınız tamamen manüpülasyon üzerine kurulu başarısızlıklarınızı dış dünyayı suçlayarak örtmeye çalıştınız ama deniz bitti mahvettiniz bu ülkeyi

ESER
ESER - 7 ay Önce

Bakan Trabzonlu, ekonomi Afrika.

Serkan öztürk
Serkan öztürk - 7 ay Önce

Bu zihniyetin 16 yılın sonunda geldiği nokta dumanlı dağlar

Selami okur
Selami okur - 7 ay Önce

Millet Akpartiye daha iyisi yok diye oy veriyor Lakin onlarda iflas etmiş

vizyon
vizyon - 7 ay Önce

Damat vizyonun yeterli degil.

Mehmets
Mehmets - 7 ay Önce

Bravo tebrikler çok güzel açıkladınız... Çok dahice bir plan. İşte bizi zirvelere uçuracak proje bu.

Ali
Ali - 7 ay Önce

Artık bundan sonra ekonomimizin yeni patronu sayın Albayrak konuşacak ve gerekenleri yapacaktır.Açık ve net konuşuyorum ben Trabzonlu kardeşimiz Albayrak a sonsuz inanıyorum.Ekonomimizin kötü gidişine son verecek ve sorumlularından hesap soracaktır.Sadece bu zor günlerde destek olmalıyız devletimize


banner393

banner426

banner443

banner441