Talep geldi! "Tüm araçlar için ÖTV indirimi yapılmalı"

TESK Genel Başkanı Palandöken'den ÖTV açıklaması.

Ekonomi 21.07.2021, 10:44
Talep geldi! "Tüm araçlar için ÖTV indirimi yapılmalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, binlerce kişinin, yaşları nedeniyle başta ticari araçlar olmak üzere araçlarını yenileyeceklerini belirterek, "Piyasaların canlanması için ticari araçlar başta olmak üzere tüm araçlar için ÖTV indirimi yapılmalı. Bankalar da taşıt kredilerinde elini taşın altına koyarak faizlerde indirim yapmalı." ifadelerini kullandı.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, araçların yenilenmesinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde ekonomik olarak zor günlerden geçen esnaf için çok daha büyük bir maliyet gerektirdiğine işaret ederek, "Geçen yıllarda yapıldığı gibi yeniden araç alımlarında ÖTV indirimi yapılması hem esnafı hem piyasaları rahatlatır." değerlendirmesinde bulundu.

ÖTV indiriminin devletin zararına değil yararına olduğunu vurgulayan Palandöken, şunları kaydetti:

"ÖTV indirimi bütçede açık yaratarak devlete zarar ettirmek yerine, tam tersi araçların yenilenmesiyle hem piyasalar zincirleme olumlu etkilenecek hem üretim ve yatırımların artmasıyla istihdama katkı sağlanacak hem de sanayinin hurda ihtiyacına destek olunacaktır. Hatta bu ÖTV indiriminin hurda teşvikiyle de desteklenmesi, hurda ithalatımızı azaltarak sanayicinin yüzünü güldürürken cari açığa da olumlu katkı yapacaktır."

Palandöken, ÖTV indiriminin otomotiv üretim ve satışına ivme kazandıracağını belirterek, "Piyasaların canlanması için ticari araçlar başta olmak üzere tüm araçlar için ÖTV indirimi yapılmalı. Bankalar da taşıt kredilerinde elini taşın altına koyarak faizlerde indirim yapmalı." ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
yorumcu 2 hafta önce
Devletten canini iste indirim isteme.Eger OTV eksilirse O mersedesler,yazlik saraylar ,kislik saraylar ne ile yapilacak?Ortulu odenekten keyfince nasil harcama yapilacak?Vakiflara milyonlar nasil aktarilacak? Ben artik benim icin adaleti saglamayan,esitligi saglamayan,bana yeterince hizmet vermeyen devleti beslemek istemiyorum.
oguz 2 hafta önce
anlaki zam yakindir ne zaman ötv indirimi beklesek otv zammi geldi biz almanmiyiz ki vw surecez bize şahin yeter
Hasan Usta 2 hafta önce
Kıbrıs Külliyesiz kalır Allah Muhafaza olurmu vatandaşın sırtında dolanmaya devam ama kendileri maybach binerler onu görmezler ama bunu Türk milleti görecek inşAllah
OFLU61 2 hafta önce
Secimde Kuran sallar,halkın kafasinada çay,makarna ardından ezan susmaz,vatan bölünmez sonuç;1 saray daha inşaata, çocuklara bir holding daha vs vs vs vs.
İsml 2 hafta önce
En az 2 yıl satmamak şartı ile yapılmalı ÖTV indirimi.
05 saka 2 hafta önce
Tabii canım ÖTV indirimi ile zaten 90 özürle 350 bin liralık aracı 175 e alıyorsun havasından geçilmiyor özürlü hiç bir şeyin farkında değil aç doymak bilmeyen zengin olup faydalanmalara sözüm yoksa sakat engelli kardeşlerimin başımın üstünde yeri var

Gelişmelerden Haberdar Olun

@