"Sigara 9 lira olacak"

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, tütün mamulleri için öngörülen vergi artışları ile 6 TL'lik sigaranın 8.5-9 TL'ye yükseleceğini iddia etti. Akçay, “Sigara tiryakilerine duyurulur” diye konuştu. Bütçe görüşmeleri sırasında MHP Grubu adına konuşan Mani

"Sigara 9 lira olacak"

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, tütün mamulleri için öngörülen vergi artışları ile 6 TL'lik sigaranın 8.5-9 TL'ye yükseleceğini iddia etti. Akçay, “Sigara tiryakilerine duyurulur” diye konuştu.


Bütçe görüşmeleri sırasında MHP Grubu adına konuşan Manisa Milletvekili Erkan Akçay, 2009 bütçesini “Cumhuriyet tarihinin en kötü bütçesi olarak” niteleyerek, 2010 bütçesinin de aynı akıbetten kurtulamayacağını ileri sürdü.

Mevcut iktidar döneminde ekonominin bütün temel sorunlarının derinleştiğini belirten Akçay, 2010 bütçesinde öngörülen açığın 65-70 milyar TL'yi bulabileceğini öne sürdü.

“Bu bütçeyle hiçbir sorun çözülmez” diyen Akçay, tütün mamulleri için öngörülen vergi artışları ile 6 TL'lik sigaranın 8.5-9 TL'ye yükseleceğini iddia etti. Akçay, “Sigara tiryakilerine duyurulur” diye konuştu.
Şahsı adına söz alan Ak Parti Batman Milletvekili Ahmet İnal, “demokratik açılıma” destek verilmesini istedi.

İnal, “Bölge halkı da güvenlik güçlerimiz de sorunun bitmesini istiyor. Bu projenin başarısı hepimizin olsun. DTP eski milletvekillerinin BDP bünyesinde grup kurarak, bu kardeşlik projesine olumlu katkı sağlamalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Tasarının 6. maddesi de kabul edildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler