Orman köylüleri için müjdeli haber! Bakan Yumaklı duyurdu

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, orman köylülerinin 5 Ekim'den itibaren yakacak odun sadece üçte bir ödeme yapacağını duyurdu.

Orman köylüleri için müjdeli haber! Bakan Yumaklı duyurdu

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 6. Kanyon ve Doğa Sporları Festivali'ne katıldı. Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde düzenlenen festivalin kapanış programında konuşma yapan Bakan Yumaklı orman köylülerine müjdeli bir haber verdi.

Kastamonu'dan tüm Türkiye'ye müjde vermek istediğini ifade eden Yumaklı, şunları söyledi: "Orman köylülerimiz 5 Ekim'den itibaren yakacak odun için ödemiş oldukları paranın sadece üçte birini ödeyecek. Yani daha önce 3 lira ödüyorsanız 5 Ekim'den itibaren sadece 1 lira ödeyeceksiniz" dedi.

İkinci bir müjde daha veren Yumaklı, "Ev yapımı için, samanlık yapımı için, ahır yapımı için artık ne niçin kullanacaksanız burada da ağaç tahsisatını gene aynı şekilde üçte bir daha ucuza alacaksınız. Ayrıca ormanda çalışan köylülerimizin, arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin yapmış oldukları işlerden alacakları paranın 100 bin lira olduğunu düşünelim. Eğer kendi kişisel sigortasını ödüyorsa 5 bin lira Orman Genel Müdürlüğü verecek. 105 bin lira ödeyecek ki sen git sigortanı öde diye. 200 bin liraysa 10 bin lira verecek. Yani her 100 liraya 5 lira da Orman Genel Müdürlüğü sigortasını yaptırması için o kardeşlerimize vermiş olacak."

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler