Of Çay Alman devine satıldı!

Dünya devi Jacobs, Of Çay'ı satın almak için başvuru yapıldı

Ekonomi 01.10.2018, 19:36
Of Çay Alman devine satıldı!

Of Çaysan Tarım Ürünleri Entegre Tesisleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin tam kontrolünün Jacobs Douwe Egberts TR Gıda Ticaret Sanayi AŞ tarafından devralınması için Rekabet Kuruluna başvuruda bulunuldu.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, çay ve kahve ürünleri imalatı sektöründe faaliyet gösteren Of Çaysan Tarım Ürünleri Entegre Tesisleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin tam kontrolünün Jacobs Douwe Egberts TR Gıda Ticaret Sanayi AŞ tarafından devralınması için Rekabet Kuruluna başvuru yapıldı.

1985 yılında faaliyet başlayan Of Çay'ın, 5 çay fabrikası ile 2 paketleme tesisi bulunuyor. 

1885'TE KURULDU

1885 yılında Johann Jacobs Almanya Bremen’de kahve, çay, kakao ve biskuvit satan bir dükkan açtı. Bu dönemde kahve ticaretini öğrenmeye çalışırken, gelişmiş tad duyusu nedeni ile kahvenin fırınlanması ve tadımına ilgi gösterdi. 1907 yılında dükkanı bir kahve fırınlama atölyesine dönüşmüş ve Bremen bölgesinin dağıtımcısı haline gelmişti. 1920’de yeğeni, Walther’in katılması ve yeni fikirleri ile işler hızla gelişti ve Jacobs Kaffee, tanınmış bir marka oldu.

1966 yılında, Jacobs paketleme ve sunumunda değişiklik yaparak, uluslararası pazara açıldı. En önemli markası yeşil paketli Krönung oldu. 1982 yılında, Suchard Tobler markası ile birleşti ve yeni marka Jacobs Suchard AG, olurken 1993 yılında Kraft Foods tarafından satın alındı. Bu gelişmeler Milka, Toblerone ve Jacobs Krönung olarak bilinen ünlü markaların da oluşmasına yol açtı.

Halen Avusturya, Baltık ülkeleri, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Macaristan, Polonya, Romanya, Slovakya, İsviçre, ve Turkiye en büyük pazarları.

1984 yılında İsviçre’de açılan Jacobs Müzesi kendi kolleksiyonu ile kahvenin kültürel, politik ve sosyal yönlerini tanıtmaya çalışmakta. Bu müzede ayrıca resimler, porselen ve gümüş eşyalar sergileniyor. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (20)
Soners 1 yıl önce
Ehonomi çoh eyi
firtina61 1 yıl önce
satin satin yakinda almanya türkiyeye yerlesecek
Yusuf 1 yıl önce
İstikrar var diyenlere duyurulur evet hırsızlarda çalanlarda istikrar var millet sürünüyor gerçek te ama su testisi su yolunda
oguz 1 yıl önce
adamlar cay fabrikamizi bile kiskandilar
davut 1 yıl önce
İşte Tayyip ERdoğan Türkiye'si. OLey be
Ugur yalçın 1 yıl önce
Benim anlamadığım millete her kötülüğün musebbibi ülkenin başına her gelen felaketin sorumlusu olarak halka dış güçleri yani abd ve avrupayı gösterem hükümet ve sayın cumhurbaşkanı niye bu dış güçlerle sürekli yemekte sohbette alışverişte toplantılarda hatta ekonomimizi hedef aldılar doları artırıp bizi yıkmaya çalışıyorlar dedikleri amerikanın firması mckinzeye gel ekonomimizi düzelt bizi denetle rapor yaz bizde uyalım diye üste de çok yüksek paralara anlaşma yaptılar Allah Allah fe suphanAllah bu nasıl düşman nasıl savaş bu ne iş kardaş anlayan akp li cevap yazsın
nuri cebiroglu 1 yıl önce
dış güçler dıye birşey yok.başarısız olduklarından suçlayacak kapı arıyorlar.bence dış güçler bizi yönetenlerdır.
Tursun 1 yıl önce
Cok kiskaniyorlar bizi cookkk..otlayacak cayirimiz ve basimizda da cobanimiz oldugu sürece de kiskanacaklar bizi..kiskananlar catlasun.bizum reisumuz var
Aristo 1 yıl önce
Ah bu dış güçler ahh bak akp nin kalesindeki ismini taşıyan of çay da düşman almana gitti aynı düşman abd nin mckinzey firmasın ekononimizi yönetmesi denetlemesi gibi zaten geçen gün düşman dış güç almanyada yemek yendi düşman dış güç almanın başkanıyla sohbetler edildi o arada bir başka heyet düşman dış güç abd de amerikalı iş adamlarıyla yani düsman dıs güçletle türkiyeye yatirımları konuşuyordu vAllahi yokmu bu dış güçler düşmanlar siz yine de öyle inanın iyi uykularrrrr selam ve dua ile
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@