7m

7m

hyundai

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: Gözlerimin içine bakın ne görüyorsunuz

Bakan Nureddin Nebati'nin TRT canlı yayınında sunucunun "Dövize endeksli TL mevduat sistemine talep nasıl?" sorusuna verdiği yanıt kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. Bakan Nebati merak edilen soruya, "Rakamlar çok iyi. Gözlerimin içine bakar mısınız Gülçin Hanım. Ne görüyorsunuz gözlerimde?" yanıtını verdi. İkili arasındaki bu diyalog kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Ekonomi 22.12.2021, 10:21

TRT 1 ve TRT Haber ortak yayınına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomi gündemi ve dövize endeksli TL mevduat sistemiyle ilgili detaylar verdi.

"CUMHURBAŞKANIMIZIN AÇIKLAMASI SONRASI HER ŞEY DEĞİŞTİ"
Bakan Nebati, döviz kurlarında düşüşle ilgili olarak "Cumhurbaşkanımız adeta bir manifesto da yayınladı. Ve o andan itibaren de Türkiye'de her şey değişti. Aslında bu değişim, bir normalleşme. on birkaç aydır yaşanan kur ataklarıyla ilgili yaşanan gelişmeler, ve buna ilişkin yapılan yorumlar aslında normal olmayan bir şeyin tartışmasıydı. Şimdi normale döndük. Gerek gerçek kişilerimiz gerek kurumlarımız gerek kamu yönetimi gerek siyasetimiz gerekse de sizler... Herşeyin normal çerçevesi içerisinde devam ettiği bir sürece giriyoruz. Yüksek büyüme, düşük cari açık. Modelimizin temeli bu." diye konuştu.

"NE GÖRÜYORSUNUZ GÖZLERİMDE?"
Programın devamında TRT sunucusu Gülçin Üstün Can'ın "Dövize endeksli TL mevduat sistemine talep nasıl?" sorusunda rakam vermeyen Bakan Nebati, "Rakamlar çok iyi. Gözlerimin içine bakar mısınız Gülçin Hanım. Ne görüyorsunuz gözlerimde?" yanıtını verdi. Diyaloğun devamında sunucunun "Ekonomi rakam işi" yorumuna Bakan Nebati, "Ekonomi rakam işi, ekonomi temenni işi, ekonomi güven işi, ekonomi istikrar işi, ekonomi beklenti işi, ekonomi gözlerdeki ışıltıdır" dedi. Bakan Nebati'nin bu sözleri kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Haberler.com


Yorumlar (7)
? 5 ay önce
maliye bakanının ağzından çıkan cümleye bakarmısınız???? gözlerimde ne görüyorsunuz !!!!!!! .....maliye bakanı verilerle konuşur balgelerle konuşur.......rakamlarla konuşur.......neyse yapılacak bişey yok.....parası olan korunmaya devam ediliyor......parası olmayanda simit yemeye devam ???????
Yasin 5 ay önce
Koskoca bakansın yaptığın şu konuşmaya bak girdiğin şu triplere bak. Bu nedir ya
nuri 5 ay önce
Zengin bakarsa hayranlık görür. Fakir bakarsa düşmanlık görür
Turgay 5 ay önce
Ben de olsam gülerim. Nas deyip faiz düşürüyorsun alkışlıyorlar, kur farkını vatandaşa ödeteceğim diyorsun yine alkışlıyorlar. o gülmesin de ben mi güleyim.
agasar 5 ay önce
güzel cvp
Arsin61 5 ay önce
bir bakanin olaya nasil BAKMASI hikayesi,gözünün icinde cöküs görüyom.
Ahmet 5 ay önce
Sayın bakanım ne yazıyor biliyormusun. Nasılda milletin kefen parasını aldım gördünüz mü yazıyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@