vardallar

Görev değişimi sonrası dolardan yeni zirve

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nda yaşanan görev değişikliklerinin ardından dolar 9.18'in üzerini test ederek tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Euro kuru da 10.66'nın üzerini test etti. Gram altın da 526.42 lira seviyesine yükseldi.

Ekonomi 14.10.2021, 09:46 14.10.2021, 16:41
Görev değişimi sonrası dolardan yeni zirve

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan atama kararıyla, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Tümen, Başkan Yardımcısı Dr. Uğur Namık Küçük, Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı.

Görevden alınan isimlerin yerine Başkan Yardımcılığı'na Taha Çakmak ve Para Politikası Üyeliğine Prof. Dr. Yusuf Tuna atandı.
 
Kararın ardından dolar rekor tazelerken, 9.18 seviyesine kadar yükseldi. Dolar, 07:25 itibariyle 9.14 seviyesinden işlem görüyor.

Erdoğan ile Kavcıoğlu görüşmüştü
Karardan önce Merkez Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmişti. Olumlu geçtiği belirtilen görüşmede Para Politikası Kurulu'nda değişiklik ele alınmıştı.

Bloomberg


Yorumlar (3)
Kemalettin 1 hafta önce
Maaşımızı dolarla almıyoruz ya bize ne dolardan. Yeter ki Kudüs, bayrak, ezan, ghksllutrdzzzzzzz ve dışşşş güçler. Kime verelim gılıçdaloğluna mı verelim
KAMİL KOZALAK 1 hafta önce
o gün bin atlı çocuklar gibi şendik NASILDA DOLARI 2-0 YENDİK.
antikus 1 hafta önce
umarim beyin denen organi kullanmasini bilmeyen bir kesim yaratiklar dövizin dis güclerin müdahalesi ile degilde ic güclerin ülke ekonomisinin icine ettiginden yükseldigini anlar..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@