Birleştiren İhtiyaç Kredisi nasıl alınır? Kredi Kart borcu nasıl yapılandırılır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan kredi kartı borcu olanlara yönelik başlatılan uygulama ile ilgili detaylar belli oluyor. Birleştiren İhtiyaç Kredisi nasıl alınır? Kredi Kart borcu nasıl yapılandırılır? İşte bütün ayrıntılar.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi nasıl alınır? Kredi Kart borcu nasıl yapılandırılır?
banner432

Kredi kart borcuyla boğuşan milyonlarca kişiye müjde olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ziraat bankası tarafından verilecek olan Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile ilgili detaylar belli olmaya başladı. Birleştiren İhtiyaç Kredisi nasıl alınır? Kredi Kart borcu nasıl yapılandırılır? İşte herkesin merakla beklediği sorunun cevabı.

Ziraat Bankası'nın 24 aya kadar aylık yüzde 1.10, 60 aya kadar aylık yüzde 1.20 faizle yapacağı yapılandırmadan yararlanmak için takibe düşmemiş olmanın yanı sıra kişinin diğer bankalardaki borçları da dikkate alındığında ödeyeceği taksit aylık gelirinin yüzde 75'ini geçemeyecek. Gelir yoksa kredi yapılandırılmayacak. Ödeme direkt karta yapılacak. Ödeme yapılan kart kapatılacak. Kişi isterse Ziraat ona yeni kredi kartı verecek. İstemez ise kart tamamen ortadan kalkacak.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi nasıl alınır? Kredi Kart borcu nasıl yapılandırılır?

İLK ŞART TAKİBE DÜŞMEMİŞ OLMAK

Edinilen bilgilere göre yapılandırma her şeyden önce yasal takibe düşmemiş kişiler için yapılacak. Varlık yönetim şirketlerine (VYŞ) gönderilmiş dosyalarda olanlar veya bankanın yasal takip başlattığı kişiler bu olanaktan yararlanamayacak.

ÖDEME KİŞİYE DEĞİL KARTA YAPILACAK

Kartının asgarisini yatıran veya asgarinin üstünde ödeme yapan ancak tümünü ödeyemeyen vatandaşın bu borcu tüketici kredisi verilerek kapatılacak. Ödeme tabii ki kişiye değil direkt kredi kartına yapılıp kart borcu kapatılacak. 

ÜSTLENİLEN KART BORCU GELİRE ENDEKSLİ OLACAK

En önemlisi üstlenilen kart borcu gelire endeksli olacak. Diğer borçları ile birlikte kişinin ödeyeceği aylık taksit aylık gelirinin yüzde 75'i kadar olacak. Bu tutar aşılmayacak.

BORCU ÖDENEN KART KAPATILACAK, ZİRAAT YENİ KART İMKANI SAĞLAYACAK

Borcu ödenen kart kapatılacak. Kişinin kart borcu kapatıldıktan sonra kişiye isterse Ziraat Bankası tarafından yeni kredi kartı verilecek. İstemez ise kart verilmeyecek. Ziraat Bankası bu yapılandırmayı yaparken bir zarara uğrayacağını düşünmüyor. Yapılandırmanın ardından bu vatandaşların bankanın diğer ürünlerini kullanmalarıyla yeni müşteri kazanılması hedefleniyor. (Habertürk)

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 13:23

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim
ibrahim - 3 ay Önce

ver mehteriii veer... dah çook yapılanacaksınız.. daha çook dileneceksiniz..

banner393

banner426

banner463

banner443

banner441

banner462