7m


7m

hyundai

Bakan Nebati: Türk lirası en zayıf durumda, vatandaş rahat etsin!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Kur Korumalı Mevduat'ta yatırımcının çıkması için bir neden yok. Hazineye olan etkisi de çok düşük. Çünkü Türk lirası en düşük durumda, daha ineceği bir yer yok, vatandaş rahat olsun" dedi.

Ekonomi 22.03.2022, 09:55 22.03.2022, 10:08

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kripto para düzenlemesiyle ilgili teknik son çalışmaları geçen haftanın başında yaptıklarını ve ilgili kurumların konuya ilişkin görüşlerini topladıklarını söyledi. Nebati, "Bundan sonrası Meclisin kendi takvimi içerisinde gündeme gelip, yasalaşacak. Dünyada zaten kripto parayla ilgili henüz oturmuş bir mevzuat düzeni yok. Bu mevzuatla Türkiye'de kripto paranın önünü açıcı, fakat zarar verici yönlerini bertaraf eden, genel kapsamlı, daha çok ikincil düzenlemelerle işin yürütülebileceği bir adım attık" dedi.

Şanlıurfa Arkeoloji Müsesi'nde Anadolu Yayıncılar Derneğince düzenlenen "Anadolu Soruyor" programında ekonomi gündemine ilişkin soruları yanıtlayan Nebati, kamu müteahhitlerinin artan inşaat maliyetleri nedeniyle yaşadığı sıkıntıya ilişkin soru üzerine, müteahhitlere ayırdıkları rakamın 9 milyar lirayı geçtiğini ifade ederek, "Ocak ayından itibaren özellikle emtia fiyatlarında korkunç bir artış oldu. Müteahhitlerimiz de bu emtia fiyatlarından etkilendi. Müteahhitlerin gerçekten ne kadar zarar ettiklerine yönelik olarak bir çalışma yapıyoruz. Bütçe imkanları içerisinde kim zarar görüyorsa bunlara yönelik olarak elimizden gelen desteği veririz" değerlendirmesinde bulundu.

Dolar kurunun 25-30 olacağını bekliyorlar. Niye olsun?
KKM’den çıkışların olup olmayacağını 23 Mart’ta görüleceğini bildiren Nebati, “Yatırımcı niye çıksın? En kötü ihtimalle dövizi sabit devam edecek.” dedi. KKM sisteminin Hazine’ye faturasının 14 milyar lira olduğunu belirten Bakan Nureddin Nebati şöyle devam etti: "Niye çok düşük? Dolar kurunun 25-30 olacağını bekliyorlar. Niye olsun? Türk Lirası en zayıf durumunda. Gideceği bir yer yok. Vatandaş rahat etsin." dedi.


Yorumlar (14)
cemil 4 ay önce
bravo bakan..ekonomiye bu zararı düşman vermez..
Osman 4 ay önce
Siz bu kabiliyetle onu da becerirsiniz....!!!!
wat 4 ay önce
ne günah işledik de bu zamana denk geldik?
wat 4 ay önce
Nuri benimle mi girdin oy kabinine ??
nuri 4 ay önce
oy verdin ya akpye, o günahın vebali işte bu
Mantıksız 4 ay önce
Türk Lirasının gideceği bir yer yok, haklısın ama Sen her an gidebilirsin !! Bak, Seni Reis de kurtaramaz, benden söylemesi !!
? 4 ay önce
:))))))) bu cümle muhalefetin aklına bile gelmezdi :)))))))))
vatandaş 4 ay önce
Bakan; Gözlerimin içine bakın bakayım ne göriysınız...
KALEDAR 4 ay önce
Helal bakana doğruyu konuşmuş. O altında başka doğal sayı yok
ADALI 4 ay önce
TÜRK LİRASININ GİDECEK YERİ YOK,HÜZÜN DOLU VE ACI VERCİ BİR CÜMLE, SÖYLEYEN İSE TÜRK LİRASININ PATRONU.YANİ MALİYE BAKANI,AĞLAYAYIM AMA NE İŞE YARAR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@