Asgari ücret yarın açıklanabilir

Türk-İş'in ilk toplantıda çekildiği Komisyonun, üçüncü toplantıda 2010 yılı asgari ücreti açıklaması bekleniyor.Asgari Ücret Tespit Komisyonu üçüncü toplantısını Salı günü gerçekleştirecek. Toplantı sonrasında 2010 yılında uygulanacak asgari ücretin açıkl

Asgari ücret yarın açıklanabilir

Türk-İş'in ilk toplantıda çekildiği Komisyonun, üçüncü toplantıda 2010 yılı asgari ücreti açıklaması bekleniyor.


Asgari Ücret Tespit Komisyonu üçüncü toplantısını Salı günü gerçekleştirecek. Toplantı sonrasında 2010 yılında uygulanacak asgari ücretin açıklanması bekleniyor.

10 Aralık'ta ilki yapılan ve işçi tarafını temsil eden Türk-İş'in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in gelmemesini ve toplantı öncesi açıklama yapılmasına izin verilmemesini gerekçe göstererek terk ettiği toplantının ardından Komisyon, TÜİK, DPT gibi kurumların konuyla ilgili çalışmalarını değerlendirmek üzere 16 Aralık'ta tekrar toplanmıştı.

Hükümetin açıkladığı 2010 yılı programında asgari ücretin Ocak ve Temmuz aylarında yüzde 3 oranında artırılması öngörülmüştü. Geçen yıl asgari ücret yılın ilk yarısı için yüzde 4, ikinci yarısı için yüzde 5 olarak gerçekleşmişti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler