banner539

banner526

banner533

banner513

Üniversiteden atılma kalkıyor

Eşi ve oğlu ile birlikte tatilini geçirmek üzere geldiği Safranbolu ilçesinde, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal'ı evinde ziyaret eden Özcan, gazetecilerin, öğrenci affıyla ilgili sorularını yanıtladı.Özcan, öğrenci affı çıkmasına r

Eğitim 11.01.2009, 14:54
Üniversiteden atılma kalkıyor

Eşi ve oğlu ile birlikte tatilini geçirmek üzere geldiği Safranbolu ilçesinde, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal'ı evinde ziyaret eden Özcan, gazetecilerin, öğrenci affıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Özcan, öğrenci affı çıkmasına rağmen kendisinin buna karşı olduğunu söyledi. 1995'ten bugüne kadar tüm suçların affedildiğini anlatan Özcan, şöyle konuştu:

"Yeni düzenlemeyle okuldan atılmayı da affı da ortadan kaldıracak proje hazırlıyoruz. Böylece af gibi bir problemimiz olmaz. Modern ve çağdaş ülkelerde yapılan da bu zaten. ABD gibi ülkelerde, ne okuldan atılma ne de af var. Öğrenci istediği zaman okuldan ayrılıyor, şartlar müsait olduğunda geri geliyor. Yalnız geri geldiğinde, biz bunu çokta teşvik etmemek için öğrenci ikinci kez geldiğinde ücretleri de yükselterek önlem almayı düşünüyoruz."

Yorumlar (1)
cemertem 12 yıl önce
cümleye bakar mısınız dehşet verici işleri güçleri para vallahi billahi: Öğrenci istediği zaman okuldan ayrılıyor, şartlar müsait olduğunda geri geliyor. Yalnız geri geldiğinde, biz bunu çokta teşvik etmemek için öğrenci ikinci kez geldiğinde ücretleri de yükselterek önlem almayı düşünüyoruz."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@