Ücretsiz Kitaplar Sıralarda Olacak

İlköğretim ve lise öğrencilerine, 156 milyon 625 bin 45 adet ders kitabı ücretsiz dağıtılacak. Ders kitapları, okulların açıldığı gün sıraların üzerinde hazır bulundurulacak.AA muhabirinin aldığı bilgiye göre Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ücretsiz ders kit

Ücretsiz Kitaplar Sıralarda Olacak

İlköğretim ve lise öğrencilerine, 156 milyon 625 bin 45 adet ders kitabı ücretsiz dağıtılacak. Ders kitapları, okulların açıldığı gün sıraların üzerinde hazır bulundurulacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ücretsiz ders kitabı dağıtım işlemlerini tamamlama çalışmalarını sürdürüyor.

Bakanlık, ilköğretim okulları için 121 milyon 722 bin 181, ortaöğretim okulları için de 34 milyon 902 bin 864 olmak üzere toplam 156 milyon 625 bin 45 kitap dağıtacak.

İlköğretim ders kitaplarını bu yıl öğrenciler beşinci kez ücretsiz, ortaöğretim öğrencileri ise geçen sene başlayan uygulamayla ikinci kez ücretsiz almış olacak.

Poşetlere konulan ders kitapları, genel liselerin yanı sıra tüm meslek liseleri ile Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinin öğrencilerine de dağıtılacak. Buna hazırlık sınıfı kitapları da dahil olacak. Ücretsiz ders kitabı dağıtımı projesi özel okulları kapsamıyor.

Poşetlerin içinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in mesajlarının yer aldığı birer broşür de bulunacak.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler