Trabzon'da babalar karne aldı

Trabzon'daki bir ilköğretim okulunda, Anne-Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile yürütülen ''Baba Destek Programı''nı başarıyla tamamlayan 14 baba, çocuklarının ellerinden karnelerini aldı. 2009-2010 eğitim-öğretim yılının ilk

Trabzon'da babalar karne aldı

Trabzon'daki bir ilköğretim okulunda, Anne-Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile yürütülen ''Baba Destek Programı''nı başarıyla tamamlayan 14 baba, çocuklarının ellerinden karnelerini aldı.
2009-2010 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin bitmesiyle yaklaşık 15 milyon öğrencinin karne heyecanı yaşadığı bugünde, Trabzon'daki Cudibey İlköğretim Okulu'nda çocuklar gibi babalar da karne heyecanı yaşadı.

AÇEV ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile Cudibey İlköğretim Okulu'nda ilk kez düzenlenen ''Baba Destek Programı''nı tamamlayarak mezun olan 14 baba, karnelerini aldı.

Eğitimci Timur Toker tarafından, haftada bir gün, 3 saat süren ve 10 oturum halinde gerçekleştirilen programı başarıyla tamamlayan babaların karneleri, okul kütüphanesinde düzenlenen törenle çocukları tarafından verildi.

Törende konuşan Okul Müdürü Saim Topak, eğitimin, babanın aile içindeki rolü, aile tutumları ve çocuğu anlamak, dinlemek ve anlamak, olumlu davranış geliştirme, duygusal-sosyal gelişim, zihinsel gelişim-başarı ve çaba, okul arkadaşları ve baba, bedensel ve cinsel gelişim, çocukla zaman geçirmek ve oyun, çocuğun sorumluluk kazanması gibi konuları kapsadığını belirterek, programa katılan babaların çocuklarıyla olan iletişimlerinde önemli değişiklikler olduğunu söyledi.

Topak, bu eğitim programın annelerin talebi üzerine hayata geçirildiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

''Baba Destek Programı, babaya destek vererek, çocuğun çok yönlü gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen bilimsel bir eğitim programıdır. Bu program, anne eğitimlerimize devam eden annelerin talebi üzerine ve babaların bu konudaki yetersizliği göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Eğitim programını tamamlayan 14 baba, bugün mezun olarak, karnelerini alıyor. 3 ile 11 yaş arası çocuğu olan babalara ulaşmayı hedefleyen ve bundan sonra da devam edecek eğitim programlarına, bütün babaların katılmasını bekliyoruz.''

-''SADECE SEVGİ YETMİYORMUŞ''-

Düzenlenen programa katılan ve karne alan İlyas Dayı, aldıkları eğitimle, çocuklara sadece sevgi vermenin yeterli olmadığını anladıklarını söyledi.
Aldıkları bilgiler ile çocuklarına daha yararlı olacaklarını ifade eden Dayı, şunları söyledi:

''Çocuklarımızla ilgili bir problemle karşılaştığımız zaman bunları nasıl çözebileceğimizi öğrendik. Çocuklarımıza sadece sevginin yetmediğini, bilimsel bir yaklaşım olması gerektiğini fark ettik. Sorunların çözümünde her zaman yeterli olmadığımızı da gördük. Bu açıdan ben, eğitimin tüm babalara katkı sağladığını sanıyorum.''

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler