banner491

Trabzon'a 2. üniversite de şart!

Trabzon il genel meclisi başkanı Haydar Revi, “2011 genel seçimlerinden sonra oluşacak olan hükümetin Trabzon için en büyük projesi 2.Devlet Üniversitesi olacak. Avrasya ise bu alanda çok büyük bir ihtiyacı karşılayacak” dedi.Trabzon il genel meclisi başk

Trabzon'a 2. üniversite de şart!

Trabzon il genel meclisi başkanı Haydar Revi, “2011 genel seçimlerinden sonra oluşacak olan hükümetin Trabzon için en büyük projesi 2.Devlet Üniversitesi olacak. Avrasya ise bu alanda çok büyük bir ihtiyacı karşılayacak” dedi.

Trabzon il genel meclisi başkanı Haydar Revi, Trabzon’un ilk vakıf üniversitesi Avrasya’ya her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.

Avrasya Üniversite’sinin kurucu başkanlarından Ömer Yıldız’dan üniversite ile ilgili süreç hakkında bilgi alan Revi, “Trabzon ikinci bir Devlet Üniversitesini de kaldıracak güçtedir. Öyle sanıyorum ki, 2011 genel seçimlerinden sonra oluşacak olan Hükümetin Trabzon ile ilgili en gerçekçi yatırımı ikinci devlet üniversitesi olacaktır” dedi.

Avrasya’nın büyük bir boşluğu ve ihtiyacı dolduracağını belirten Revi “İl Genel Meclisi olarak biz vakıf üniversitelerinin Trabzon’a kurulması için bütün özveriyi gösterdik. Binalarımızı tahsis ettik. Bu konuda çok çapa saffettik, bunu en iyi Avrasya Üniversitesinden dostlar biliyor” dedi

Avrasya Üniversitesi kurucu başkanı Ömer Yıldız türlü zorlukları aşarak kurulan vakıf üniversitesinin Trabzon’un bütün dinamikleri ile sıkı diyalog içerisinde eğitimine başlayacağını ifade etti. Yıldız, süreç içerisinde il genel meclisinden beklentileri ile ilgili olarak taleplerini meclise ileteceklerini bu konuda Başkan Revi’nin verdiği güvenceden de memnun olduklarını ifade etti.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmert
Ahmert - 9 yıl Önce

merak ediyorum avrasya üniversitesini kaç kişi tercih edecek şehir dışından.?? ÇEvre illeri saymayın. Bide Allah aşkına başka isim mi yok niye avrasya?? kalıplaşmış birkaç isim her yapıya veriliyor. Aratsan 123234 tane atatürk ilköğretim lise bulursun. Biraz yeni isimler !!

SIRADAKİ HABER

banner441