Trabzon Üniversitesinde Bağımlılıkla Mücadele Konferansı

Trabzon Üniversitesinde Teknoloji ve Madde Bağımlılığı Konferansı düzenlendi.

Eğitim 26.12.2019, 20:41 26.12.2019, 20:47
Trabzon Üniversitesinde Bağımlılıkla Mücadele Konferansı

Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri tarafından Trabzon Yeşilay şubesince desteklenen ''Teknoloji ve Madde Bağımlılığı'' konulu konferans düzenlendi.

Konferansa Yeşilay Trabzon Şube Başkanı Köksal Boz, konuşmacılar Ömer Gür ve Özlem Gülay, Trabzon Üniversite İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Özge Han Özkan, Doç. Dr. Şule Yüksel Özmen ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Trabzon Üniversitesinde Bağımlılıkla Mücadele Konferansı

Gençlerimiz Tehlike Altında

Rehberlik Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Ömer Gür yaptığı konuşmada; uyuşturucunun son zamanlarda gençlere yöneltilmiş en önemli tehdit olduğunu, toplum psikolojimize ve milli ekonomimize büyük zararlar verdiğine değinirken, uyuşturucunun insan bedeni üzerindeki etkilerini öğrencilerle paylaştı. Sunumunda uyuşturucu kullanan bireylerin yaşadığı fizyolojik değişimleri fotoğraf ve video aracılığıyla gösteren Gür, tedavi sürecine dair de bilgilendirmesinin ardından sözü Özlem Gülay’a bıraktı.

Trabzon Üniversitesinde Bağımlılıkla Mücadele Konferansı

Risk altında mıyım?

''Teknoloji Bağımlılığı'' hakkında konuşma yapan Yeşilay Trabzon Şubesi Psikolojik Danışmanı Özlem Gülay; günümüzde en tehlikeli bağımlılıklardan birinin teknoloji bağımlılığı olduğuna dikkat çekti. Gülay, gençlerin teknoloji bağımlılığından korunmak için neler yapması gerektiği, kimlerin risk altında olduğu ve ''Siber Zorbalık'' konuları hakkında da bilgi verdi. Danışman Gülay konuşmasına interaktif etkinlik ile devam etti. Etkinlik sonucunda sorulan sorulara cevap veren katılımcılar, ne derecede teknoloji bağımlısı olduklarını Gülay’ın hazırladığı puan tablosunda görme fırsatı buldu. 

Gülay, bilinçli bir şekilde kullanılan teknolojinin herhangi bir tehlike yaratmayacağına vurgu yaparak sözlerine son verdi.

Trabzon Üniversitesinde Bağımlılıkla Mücadele KonferansıTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@