banner491

Trabzon Ticaret Lisesi mezunları buluştu

Trabzon Ticaret Lisesi'nin eski ve yeni mezunları bir araya geldi.

Trabzon Ticaret Lisesi mezunları buluştu

Trabzon’un en köklü okullarından biri olan Trabzon Ticaret Lisesi, eski ve yeni mezunlarıyla buluşarak hasret giderdi. Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ‘Mezuniyet Buluşması ve Pilav Günü’ etkinliğine 450 kişi katıldı. 

Temel Kofoğlu’nun başkanlığını yaptığı Trabzon Ticaret Lisesi Mezunları Derneği tarafından organize edilen buluşmaya okulun duayen müdürü Mehmet Aydın’ın yanı sıra, okul müdürü Murat Bayram, TTL Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Aladağ, Ekrem Şahin, Aydın Kolomaç ve Zehra Atalay, eski öğretmenler ve mezunlar katıldı. 
Trabzon Ticaret Lisesi mezunları buluştu
Programın sunuculuğunu yapan dernek yönetim kurulu üyesi Ekrem Şahin organizasyonun her geçen yıl daha kapsamlı ve organize bir şekilde yürütüldüğünü belirterek, “ Yılda bir kez de olsa eski öğretmenlerimiz ve mezunlarımızla bir araya geliyoruz. Birbirlerini yıllardır görmeyen arkadaşlar bir vesileyle burada buluşuyor. Okul günlerini yad ediyor. Aramızdan ayrılan arkadaşlarımız ve hocalarımız oldu. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Tek üzüntümüz okulumuzun bir başka yere nakledilecek olmasıdır. Ama bunun için gerekli yazışmalar yapılacak. Tüm Ticaret Lisesi Mezunları ve öğretmenleri ortak hareket edeceğiz. Ne olursa olsun okulumuzu buradan göndermeyeceğiz.” Dedi.
Trabzon Ticaret Lisesi mezunları buluştu
Okulumuz taşınamaz, buna izin veremeyiz..

Kürsüye gelen duayen müdür Mehmet Aydın ve okulun eski öğretmenlerinden Nihat Adıgüzel de okulun taşınmak istenmesi haberlerine tepki göstererek “Böyle bir şeyin konuşuluyor olması bizleri derinden üzmüştür. Buna göz yummamız beklenemez. Elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Cumhuriyetle yaşıt okulun buradan taşınması demek tüm hatıraların ölmesi demektir. En önemlisi bu okulun tarihi bir misyonu var. Biz buna asla izin vermeyeceğiz” diye konuştular. 
Trabzon Ticaret Lisesi mezunları buluştu
Konuşmaların ardından 1966-67-68 mezunlarına dernek yönetimi tarafından birer plaket takdim edildi. Kemençe eşliğinde horon tepen öğretmen ve mezunlar kavurma, pilav, ayran ve tatlı ikramıyla uğurlandılar. 

Öte yandan yeni başlayacak eğitim-öğretim yılı öncesi okulun tüm sınıf kapılarının öğrencilerden gelen yoğun istek üzerine kırmızı üzerine ay yıldız motiflerle boyanması büyük beğeni topladı. 
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞEHZADE
ŞEHZADE - 1 yıl Önce

Emeği geçenlere teşekkürler.

Abdullah Abduloğlu
Abdullah Abduloğlu - 1 yıl Önce

Cumhuriyet ortaokulu yetişmediği için 1 yıl TTL de okumuştum. Taşınmasına acaba eğitimciler mi, yoksa rantiyeciler mi karar veriyor.TL nerde? Bari TTL kalsın.

banner441

banner494