7m

uzungöl yayla otel

Trabzon'da öğrencilerin resim sergisi büyük ilgi gördü!

Trabzon'da Pelitli 75.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri Resim Sergisi ve müzik dinletisi ile profesyonelleri aratmadılar.

Eğitim 16.06.2022, 23:35
Trabzon'da öğrencilerin resim sergisi büyük ilgi gördü!

Trabzon'un Ortahisar İlçesi Pelitli 75.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu düzenlediği birçok etkinliğe bir yenisini daha ekledi.

Okul Müdürü Sadık Yardım koordinesinde resim, müzik ve Türkçe öğretmenleri tarafından düzenlenen ‘Resim Sergisi ve Şiir Dinletisi’ büyük ilgi gördü. Çocukların yıl içerisinde hazırladıkları resimler ve bir tiyatral gösteriyi andıran şiir dinletisi profesyonel etkinlikleri aratmadı. 

Trabzon'da öğrencilerin resim sergisi büyük ilgi gördü!

“OKULUN DUVARLARINI RESİMLERLE SÜSLEDİLER”

Düzenlenen sergiyle ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Sadık Yardım, çocuklara şans tanındığı takdirde çok başarılı çalışmalara imza atacaklarını kaydederek, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza eğer şans tanınırsa ve fırsat verilirse sonuçlarının çok olumlu olacağını hep birlikte gördük. Resim sergisinde insan sevgisi, hayvan sevgisi, ülke sevgisi, dostluk ve arkadaşlık gibi konular işlendi. Genellikle pastel boya kullanılarak resimler oluşturuldu. Ayrıca resim öğretmenleri yönlendiriciliğinde okulun duvarlarına öğrenciler tarafından resimler yapıldı. Türkçe ve müzik öğretmenleri tarafından düzenlenen şiir dinletisinde ise ünlü Türk şairlerinin şiirleri okundu. Öğrenciler tarafından okunan şiirler katılımcılar tarafından beğeniyle dinlendi.” diye konuştu. 

Çocukların, Türkiye’nin geleceği olduğunu ve bu tür etkinliklerin öğrencilerin ufuklarını açtığını dile getiren Okul Müdürü Sadık Yardım, sosyal ve öğretici etkinliklerle öğrencilerin gelişimlerine katkıda bulunan bütün okul öğretmenlerine teşekkür etti.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@