Rize Üniversitesindeki istifa!

Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Sandıkçı, sadece izin kağıtlarını imzalayan bir rektör yardımcısı olmamak için rektör yardımcılığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Rize Üniversitesi Rektör Yardımcılığı g

Rize Üniversitesindeki istifa!

Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Sandıkçı, sadece izin kağıtlarını imzalayan bir rektör yardımcısı olmamak için rektör yardımcılığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Rize Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevinden istifa ederek il dışına çıkan Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Sandıkçı, istifa nedenini İHA'ya açıkladı.

Sandıkçı, kurulum aşamasında olan Rize Üniversitesi'nin yıpranmaması için açıklama yapmaktan kaçındığını belirterek, "Yeni kurulacak bir üniversite de yapılacak çok iş var. Ancak ben Rektör Yardımcısı olarak bir şey yapamadığım için görevimden ayrılma kararı aldım. Üniversitemiz yıpransın, zarar görsün istemiyorum. Bu nedenle bu güne kadar bir açıklama yapmadım. Sadece izin kağıtlarını imzalayarak rektör yardımcılığı yapmayı doğru bulmadığım için ayrıldım. Başbakanımız şehir üniversiteli kurma hedefinden bahsetmişti. İnşallah Rize Üniversitesi bir şehir üniversitesi olur. Dekanlık görevim devam ediyor. Bundan sonra Rize Üniversitesinin bir şehir üniversitesi olabilmesi için yetki ve sorumluluk alanımda mücadele edeceğim" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.