Rektör Battal Memleketini unutmadı

Prof. Dr. Peyami Battal, doğup büyüdüğü Bayburt'ta, eğitim hayatına ilk başladığı okuldaki öğrencilere kitap ve kırtasiye malzemeleri hediye etti.

Eğitim 29.03.2017, 14:23 29.03.2017, 17:44
Rektör Battal Memleketini unutmadı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin Bayburtlu Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, doğup büyüdüğü Bayburt'ta, eğitim hayatına ilk başladığı okuldaki öğrencilere kitap ve kırtasiye malzemeleri hediye etti.

 
Merkeze bağlı Oruçbeyli Köyü İlkokulu'ndaki kitap ve kırtasiye dağıtım programında Prof. Dr. Battal'a, Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun da eşlik etti.
 
Battal, hediye dağıtımı öncesi, öğrencilik yıllarında kendisini en çok etkileyen okul anılarından bazılarını anlattı.
 
Öğrencilerle de bir süre sohbet eden Vali Ustaoğlu, Battal ve Coşkun, daha sonra öğrencilere kırtasiye malzemesi ve kitap hediye etti.
 
Rektör Battal, burada yaptığı konuşmada, kendisinin de ilk okula başladığı sınıfta çocuklarla bir arada olmanın kendisini çok duygulandırdığını söyledi.
 
Bugünün kendisi için çok anlamlı bir gün olduğunu dile getiren Battal, şunları kaydetti:
 
"Burada çocuklarımıza kırtasiye malzemeleri ile hikaye kitapları hediye ettik ve onların okuduğu şiirleri dinledik. Çok duygulandım ama çok mutlu oldum. Öğretmen arkadaşlarımızın çocuklarımızı gayet disiplinli ve güzel bir şekilde yetiştirdiklerini gördüm. Bu okul, çok değişik branşlarda ülkemize hizmet eden çok büyük elemanlar yetiştirdi. Öyle gözüküyor ki bundan sonra da bu kararlılıkla ülkemize hizmet edecek bireyler yetiştirmeye devam edecek."


 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@