ÖSYM binası önünde eylem

Tıpta Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavı (TUS) sonuçlarının yanlış hesaplandığını ve bazı soruların hatalı olduğunu iddia eden bir grup doktor, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), binası önünde oturma eylemi yaptı. Bilkent'teki ÖSYM binası önünde to

ÖSYM  binası önünde eylem

Tıpta Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavı (TUS) sonuçlarının yanlış hesaplandığını ve bazı soruların hatalı olduğunu iddia eden bir grup doktor, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), binası önünde oturma eylemi yaptı.

 

Bilkent'teki ÖSYM binası önünde toplanan doktorlar, çeşitli pankartlar açtı. Grup adına açıklama yapan Onur Ertuna, 12 Aralık 2010'da gerçekleştirilen TUS sonuçlarının yanlış değerlendirildiğini, birçok adayın sınav sonuçlarının beklediğinden düşük geldiğini öne sürdü.

 

Sınavda 9 sorunun hatalı olduğunu savunan Ertuna, ÖSYM'nin bu sorulardan 4'ü hakkında açıklama yaptığını, diğer soruların ise hatasız bulunduğunu söyledi.

 

Bu sorulara yönelik itirazlarına karşılık alamadıklarını ifade eden Ertuna, ''ÖSYM itirazlarımıza rağmen ısrarla cevap anahtarlarımızı tekrar değerlendirmekten kaçıyor. ÖSYM bize kulak vermek yerine sınav için tercih sürecini başlattığını duyurdu. ÖSYM'nin haksız ve hukuk devleti ilkesi ile bağdaşmayan uygulamaları yüzünden hekimler olarak mağdur olma tehlikesiyle karşı karşıyayız'' diye konuştu.

 

Onur Ertuna, ÖSYM'nin sınav sonuçlarını tekrar değerlendirmesini, referans kitaplarla hatalı ya da yanlış olduğunu düşündükleri soruları tekrar gözden geçirmesini istediklerini söyledi.

 

Açıklamanın ardından slogan atan ve ÖSYM binası önünde bir süre oturma eylemi yapan grup, daha sonra dağıldı.

 

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441