Okullarda Karne Heyecanı

 Eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Öğrenci ve öğretmenler yorucu bir ders yılını daha geride bırakıyor. İlk ve orta öğretimde okuyan 15 milyon öğrenci ise bugün (22.01.2010) alacağı karneleri heyecanla bekliyor. Unutm

Okullarda Karne Heyecanı
 Eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

Öğrenci ve öğretmenler yorucu bir ders yılını daha geride bırakıyor.

İlk ve orta öğretimde okuyan 15 milyon öğrenci ise bugün (22.01.2010) alacağı karneleri heyecanla bekliyor.

Unutmayın! Başarının Tek Göstergesi Not Değil
Her karne dönemi akıllara gelen soru ise aynı: "Karnede zayıf not varsa ne yapmalı?"

Uzmanlar uyarıyor: "Başarının tek göstergesi notlar değil."

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Başkanı Doç.Dr.Tuncay Ergene, "Bunun bir adeta krize dönüştürmemek gerekir... Bu veliler için de önemli bir mesajdır... Çocuklarının akademik başarılarını gözden geçirip, çocuklarının bir sonraki dönemde başarılarını artırmaya yönelik motivasyon sağlayabilirler" dedi.

Çocukların başarılarını karşılaştırmak veya ağır eleştirilerde bulunmak, onların özgüvenlerini ve kendilerine saygılarını yitirmesine de neden olabiliyor.

"Şartlı Sevgiden Uzak Durulmalı"
Yapılan büyük hatalardan biri de başarısızlıkla çocuğa duyulan sevgi arasında bağlantı kurmak.

Doç.Dr.Tuncay Ergene, "Böyle bir şartlı sevgiden uzak durmakta fayda var. Çocuklarının başarılı olmalarına göre de başarısız olmalarına göre de sevgilerinin devam etmesinin yararlı olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

e-Okul Sistemi Açıldı
Karne günü öncesi "e-okul sistemi"nde aşırı yüklenme sebebiyle yaşanan aksaklık giderildi.
Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı yazılı açılamada karnelerin verilmeyeceğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı tüm okullarda karnelerin verileceğini duyurdu.

Bakanlığın meb.gov.tr adresinden e-okul bölümünde yoğun giriş nedeniyle ulaşmakta zorluk yaşanıyordu.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler